Rezultate te kerkimit per termin: +Mesme +Mjeksore

Meta: total 23 / total_found 23 / time 0.000 / keyword[0] mesme / docs[0] 30835 / hits[0] 46874 / keyword[1] mjeksore / docs[1] 717 / hits[1] 840 /
No Pic available
  • 2016-12-01

Kanabizimi, një fatkeqësi dhe mallkim për të gjithë!

Nga Miron Çako Pavarësisht se koha e të korrave për parcelat e hashashit ka mbaruar, dhe duket se kultivuesit e kësaj bime narkotike po mendojnë si të sigurojnë farën e re, imazhet e thasëve me kanabis që rëndom kapen brenda dhe jashtë vendit, nuk po na shqiten nga sytë. Kur dëgjon po

Projekt Buxheti 2017/ Arben Ahmetaj: Ky është buxheti i qytetarit shqiptar
  • 2016-11-12

Projekt Buxheti 2017/ Arben Ahmetaj: Ky është buxheti i qytetarit shqiptar

Ministri i Financave Arben Ahmetaj ka prezantuar sot para deputetëve të Komisionit Parlamentar të Ekonomisë dhe Financave, Projekt Buxhetin e vitit 2017, që sikurse e theksoi ai, është buxheti i konsolidimit të rritjes ekonomike, financimit të reformave, uljes së borxhit dhe rritjes s

No Pic available
  • 2016-10-04

Si të plotësoni saktë Lotarinë Amerikane, nesër nisin aplikimet

Nesër fillon aplikimi për Lotarinë Amerikane. Lotaria Amerikanë fton sërish shqiptarët të aplikojnë për të fituar mundësinë të punojnë e jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ambasada Amerikane sjell në uebsajtin e saj udhëzimet se ku dhe me cfarë dokumentesh duhet të par

Shqiptari që vdiq pa e ditur që kishte fituar medalje në Olimpiadë
  • 2016-01-02

Shqiptari që vdiq pa e ditur që kishte fituar medalje në Olimpiadë

Nga Marsida Najdeni I pari shqiptar që ka fituar medalje në Olimpiadë. Ai vdiq pa e ditur se ishte fituesi i medaljes së argjendtë në Olimpiadën e 1970 në Siegen të Gjermanisë. Nënkampioni i botës lënë në hije.   Absurditetet e Shqipërisë komuniste shumë herë për ne brez

No Pic available
  • 2015-02-15

Vazhdon drama e emigrantëve, 12 anije të sinjalizuara në brigjet e Lampeduzës

12 anije me emigrantë janë sinjalizuar në jug të brigjeve të Lampeduzas të dielën, në një valë të re përpjekjesh për të mbërritur në brigjet italiane. Menjëherë janë nisur anijet e rojes bregdetare, Gruardia di Finanza dhe marina ushtarake, për të shmangur një tjetër tragjedi,

Skandali Moisi, Fushata denigruesee nacional-socialistëve ndaj aktorit
  • 2014-08-11

Skandali Moisi, Fushata denigruesee nacional-socialistëve ndaj aktorit

Rreshta me poshtë janë pjesë e një letre që nëpërmes shtypit, gruaja e Aleksandër Moisiut (Johanna Terwin Moisi) i drejton grave të qytetit të Salzburgut për të sqaruar pozicionin e burrit të saj, por edhe të asaj vetë mbi “Skandalin në Klinikën e Lindjeve”, në të cili

Fituesit e Lotarisë Amerikane, ja  dokumentet që kërkohen para intervistës
  • 2014-07-26

Fituesit e Lotarisë Amerikane, ja dokumentet që kërkohen para intervistës

Procedurat e plota/Nga garancia financiare, vizitat mjekësore deri dokumentet e shkollës Ambasada Amerikane ka publikuar listën e dokumenteve dhe gjithë procedurën që duhet ndjekur për fituesit e Lotarisë Amerikane. Nga intervista, te garancia financiare, vizitat mjekësore,dokumentet e shk