Rezultate te kerkimit per termin: +Mesohet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.621Z

Si po mesohet osmanishtja

brbrPo i rikthehen nje gjuhe te vdekur per te njohur te pazbuluarat e historise dhe nje pjese te Letersise shqipe Osmanishtja gjuha zyrtare e perandorise osmane ka nisur te mesohet nga studentet shqiptare 23 studentet me te mire te Fakultetit Filologjik te Historise Letersise dhe Gjuhes synojne qe t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.218Z

Korrupsioni "mesohet" ne shkolle

Kreu i qeverise Sali Berisha e ka vene edhe nje here theksin tek lufta ndaj korrupsionit. (UPDATE) Ne nje takim me perfaqesues te botes akademike, por edhe te Bankes Boterore, kryeministri tha se eshte koha qe te  perballemi me virusin e korrupsionit dhe kjo duhet te nisi qe nga kate

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.937Z

Kukesi mesohet me Tiranen

Tashmë nuk është më një suprizë që Kukësi të mposhtë Tiranën. Pas triumfit në kupë, verilindorët mundin 2-1 bardheblutë edhe në kryeqytet, duke thelluar krizën e tyre, edhe pas ndryshimit të trajnerit Lekbello.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.498Z

Shkupi Gjuha maqedonase duhet te mesohet edhe ne te gjithe Shqiperine

Akuza Pakicat maqedonase ne vendet fqinje nuk kane te drejta te mjaftueshme Gjendja e pakicave nacionale maqedonase ne vendet fqinje perfshi Shqiperine me perjashtime te caktuara nga njeri vend ne tjetrin nuk eshte ne nivelin qe kerkojne sot kriteret e konventave nderkombetare perkatese por sidomos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:59.024Z

Korce, fituesi mesohet vetem sot

Korca duket se do e shpalle rezultatin e votimeve e fundit, per shkak te procesit te ngadalte dhe asnje prej partive nuk ka krijuar diference per t'u quajtur fituese. Gjithsesi eshte vene re, nje rritje e ndjeshme ne krahasim me zgjedhjet e kaluara te Partise Demokratike, qe ka fituar terren kundrej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.389Z

Gjyqtari i derbit mesohet neser

Eshte pikepyetja tjeter e madhe perpara ndeshjes me te rendesishme te sezonit, Dinamo-Partizanit. Dihet vetem qe gjyqtari do te jete i huaj dhe asgje me shume. Pretendohet se mund te jete italian, por duke qene se vete Seria A ka nje jave shume te ngarkuar diten e diel, homologet italiane te FSHF-se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.742Z

"Serbia, si po mesohet me mevetesine"

PRISHTINE - Kryeministri i Republikes se Kosoves Hashim Thaci, ne nje interviste dhene dje ka deklaruar se shteti me i ri ne bote do te integrohet me siguri, ndersa paralajmeroi se eshte kunder perdorimit te forces shteterore per te neutralizuar problemet ne veriun e vendit. Republika e Kosoves po m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama