Rezultate te kerkimit per termin: +Messi

Meta: total 1000 / total_found 5417 / time 0.002 / keyword[0] messi / docs[0] 5417 / hits[0] 12530 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Mposhti sëmundjen dhe u kthye në legjendë: 30 kuriozitete në 30-vjetorin e Messi-t

Lionel Andrés Leo Messi ka lindur më 24 qershor 1987. Lindur dhe rritur në qendër të Argjentinës me prindërit e tij Jorge dhe Celia, dhe vëllezërit e motrat e tij: Maria, Matias dhe Rodrigo. Ai filloi të takonte Antonella Roccuzzo në vitin 2008. Ai dhe Antonella kanë dy djem, Mateo dhe T

Mesi mbush sot 30 vjeç, por ka fituar po kaq trofe me Barcelonën
  • 2017-06-24

Mesi mbush sot 30 vjeç, por ka fituar po kaq trofe me Barcelonën

Lionel Mesi feston sot në Rosario 30-vjetorin e tij. I rrethuar nga njerëzit e dashur dhe duke pritur ditën e fundit të muajit për tu martuar me Antonella Roccuzzo, partneren e tij gjatë gjithë jetës, ai është si gjithmonë: i sinqertë dhe fitimtar. Në 30 vite të jetës ka fituar 30 tit

Leo Mesi paguan gjobën dhe i shpëton burgut
  • 2017-06-23

Leo Mesi paguan gjobën dhe i shpëton burgut

Lionel Mesi driblon edhe burgun. Ylli argjentinas i shpëton dënimit me heqjen e lirisë pasi dënimi me 21 muaj burgim që mori pasi u gjykua si fajtor për mashtrim fiskal në qershorin e 2016 i është konfertuar në një gjobë financiare prej 432 mijë eurosh me Mesin që tani mund ta bëjë g

No Pic available
  • 2017-06-19

Verratti i shpall luftë PSG: Nuk kthehem më në Paris

Barcelona kërkon mesfushorin Marco Verratti, por edhe italiani synon të njëjtën gjë, të luajë me skuadrën blaugrana sezonin tjetër. Më lini të shkoj te Barcelona. Unë nuk dua të kthehem më në Paris, ka qenë me pak fjalë mesazhi që Verratti i ka dërguar drejtuesve të klubit france

Messi kalon pushimet në Ibiza me Suarez dhe Fabregas
  • 2017-06-14

Messi kalon pushimet në Ibiza me Suarez dhe Fabregas

Ylli argjentinas po kalon disa ditë pushime, pasi ai ndihmoi vendin e  tij të mundë Brazilin 1-0 në miqësoren e tyre në Melburn të Australisë ditën e  premte. Tashmë Messi ka vendosur të kalojë disa kohë më familjen e tij  në ishullin Balearic ku qëndorjnë shokët e t

No Pic available
  • 2017-06-14

Batuta e Ramës për Ndokën: Nardi si Messi, të gjithë largohen vetëm ai qëndron

Gjatë një takimi me banorë të Vaut të Dejës, kryeministri Edi Rama ka ironizuar Nard Ndokën, duke e cilësuar si futbollistin e famshëm Lionel Messi. Rama tha se pavarësisht çfarë ndodhë, Nard Ndoka është në Parlament edhe atëherë kur nuk e pret. U bë Nard Ndoka si me qenë Lionel

No Pic available
  • 2017-06-14

Zbulohen të tjera detaje nga dasma e Leo Messit

Ceremonia do të zhvillohet në katedralen e Rosario, festa në një hotel të madh në ritmin e Cumbia-pop, ku pritet të jenë rreth 600 persona. Në Argjentinë është faturuar si dasma e vitit. Pesë herë fituesi i Topit të Artë, Leo Messi, do të martohet më 30 qershor me partneren e tij,