Rezultate te kerkimit per termin: +Mesuese

Meta: total 333 / total_found 333 / time 0.000 / keyword[0] mesuese / docs[0] 333 / hits[0] 449 /
PS prezanton listën e kandidatëve për deputetë. Ja të gjithë emrat sipas qarqeve
  • 2017-04-29

PS prezanton listën e kandidatëve për deputetë. Ja të gjithë emrat sipas qarqeve

Ministrja e mbrojtjes Mimi Kodheli në përfundim të mbledhjes së kryesisë së PS ka prezantuar listën me kandidatët për deputetë të PS në qarkun e Kukësit. Lista përbëhet nga 4 kandidatë dhe kryesohet nga Mimi Kodheli, e ndjekur nga Safet Gjici, Valbona Tahiraj Doçi, mjeke dhe Agron G

No Pic available
  • 2017-03-09

Në shkolla mungojnë mësuesit ndihmës për fëmijët me aftësi të kufizuar

Emisioni investigative BOOM në RTV Ora News sot ka trajtuar një temë shumë të ndjeshme dhe delikate. Bëhet fjalë për trajtimin e fëmijëve me aftësi ndryshe në shkollat e Tiranës. Nga një vëzhgim i gazetarëve të BOOM, ka rezultuar se në shkolla ka mungesë të mësuesve ndihmës të

Një urim për mësuesen e klasës së parë
  • 2017-03-07

Një urim për mësuesen e klasës së parë

Sot, më 7 Mars është dita për të kujtuar mësuesit e klasës së para. Ata që me durim dhe përkushtim ndihmuan të bëjmë hapat e parë në rrugën tonë drejt dijes. Dikur një fëmijë si të tjerët, sot Saimir Tahiri mban postin e ministrit të Brendshëm dhe nuk mund të mos i përcillt

No Pic available
  • 2017-02-21

Rojet në protestë, Akropoli mbyll dyert për turistët

Akropoli dhe thuajse pjesa më e madhe arkeologjike e antikitetit grek nuk mund të vizitohet nga turistët gjatë këtyre ditëve, pasi rojet kanë hyrë në greve. Ata kërkojnë nga qeveria kushte më të mira pune dhe paga më të larta. Por nga kjo situatë viktimat e mëdha janë turistët e a

Shkelzen Doli koncert per Alfabetin ne Manastir
  • 2016-11-16

Shkelzen Doli koncert per Alfabetin ne Manastir

var fbShare url httpvizionplusalshkelzen-doli-koncert-per-alfabetin-ne-manastirsize smallp styletext-align justifyEmra te njohur te artit e diplomacise ne Shqiperi mes te cileve dhe vjolinisti Shkelzen Doli do te jene pjesemarres ceremonine me rastin e pervjetorit te 108-te Kongresit te Alfabetit n

Falsifikonin dokumentet e shkolles procedim penal per 6 persona
  • 2016-11-06

Falsifikonin dokumentet e shkolles procedim penal per 6 persona

Prokuroria e Kavajes ka derguar ne gjykate dosjen per 6 persona te cilet akuzohen per falsifikim te dokumenteve shkollore Bardhyl Mastori Vath Gjylsheni Danjela Veliu Ajete Degermeni Marsida Germani Mirsie Qahajaj jane te akuzuarit per kryerjen e vepres penale te Falsifimit te dokumenteve shkollore

PD Arsimi ne 3 vite placke qe ndahet mes Rames e aleateve
  • 2016-10-17

PD Arsimi ne 3 vite placke qe ndahet mes Rames e aleateve

Transmetuar me 17102016 - 1421 Tirane 17 tetor 2016 NOAal - Partia Demokratike ka reaguar lidhur me deklaraten e bere me heret nga kryeministri Edi Rama i cili u shpreh per rritjen vitin e ardhshem me 10 te pagave per arsimtaret Nga