Rezultate te kerkimit per termin: +Mesuesi

Meta: total 482 / total_found 482 / time 0.000 / keyword[0] mesuesi / docs[0] 482 / hits[0] 805 /
Pas ndërmjetësimit të BOOM, mësuesi i portalit komandohet në Çerkez
  • 2017-10-04

Pas ndërmjetësimit të BOOM, mësuesi i portalit komandohet në Çerkez

Emisioni BOOM në RTV Ora News sot ka ndërmjetësuar me ministrinë e Arsimit për të zgjidhur problemin e një mesuesi të dalë nga portali Mesues për Shqipërinë Bëhet fjalë për Ylber Milloshin, i cili prej 4 vitesh endej në Zyrat e Arsimit në Kamëz për tu komanduar mësues për arsimi

I teti në bronx, Lulzim Basha
  • 2017-02-23

I teti në bronx, Lulzim Basha

Nga Artan Hoxha   Fragment nga filmi “I teti ne bronx”… Ngjashmeria me situata aktuale apo me personazhe konkret, eshte thjeshte nje koeçidence…. Filmi Arifi(ish-ballist i genjyer i kthyer me partizanet): “Ibrahim, komandant, gjermanet po i ngjiten perroit!!!

No Pic available
  • 2017-02-05

Grimca kujtimesh me Dritëroin

Albana Melyshi Lifschin Rasti e solli ta njihja Driteroin qe heret, pasi banonim ne nje lagje. Pallatet perbri. Isha nxenese ne gjimnaz, kur e ndiqja me veshtrime Driteroin dhe Kadarene sebashku, ne shetitjen e avashte qe benin ne bulevardin tone (Atehere quhej Bulevardi Stalin). Me rastiste shpesh,

Tritol mesuesit ne Burrel
  • 2017-01-24

Tritol mesuesit ne Burrel

brbrRreth 200 grame tritol jane gjetur ne deren e shtepise se nje mesuesi te shkolles 9-vjecare 8220Ilia ici8221 ne Burrel Ka qene vete mesuesi qe ka konstatuar pakon e dyshimte sapo ka dale nga banesa Lenda plasese ishte vendosur ne zgaren e hekurt Grupi hetimor ka bere menjehere caktivizimin e pa

Rama përkujton kolosin Hafiz Ali Korça
  • 2016-12-31

Rama përkujton kolosin Hafiz Ali Korça

Kryeministri i vendit, Edi Rama përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka përkujtuar intelektualin dhe patriotin, Hafiz Ali Korça, me rastin e 60 vjetorit të vdekjes. Rama nuk ka lënë pa vlerësuar Hafiz Ali Korçën për të gjitha kontributet si mësues, si autor i veprave të

No Pic available
  • 2016-12-19

Studentet e gazetarisë me master për mësuesi, por sjapin dot mësim

Emisioni BOOM në RTV Ora News trajtoi mbrëmjen e sotme një temë të nxehtë sa i takon arsimit, që lidhet me fatin e dhjetë studentëve  në Univeristetin Aleksander Xhuvani ne Elbasan. Studentët, të cilët kanë përfunduar studimet 3 vjeçare per gazetari ne vitin 2013 dhe me pas perfundu

PROTESTA/ Pushohen 21 mësues dhe drejtori i shkollës Faik Konica. Nxënësit peticion pronarit
  • 2016-11-22

PROTESTA/ Pushohen 21 mësues dhe drejtori i shkollës Faik Konica. Nxënësit peticion pronarit

Shkolla private Faik Konica në Tiranë, ka protestuar për largimin nga detyra e drejtorit dhe stafit të vjetër. 115 nxënës të kësaj shkolle, kërkojnë rikthimin e drejtorit dhe 21 mësuesve të shkarkuar. Edhe prindërit e nxënësve, kanë kërkuar sqarime për lëvizjet e bëra në k