Rezultate te kerkimit per termin: +Metn

Total: 19
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.269Z

Prse PD ka t drejtë pr Ilir Metn?

Nga Mero Baze   Ilir Meta m n fund u prball me nj sulm t strukturuar nga Partia Demokratike. N nj deklarat zyrtare t partis m t madhe opozitare, Ilir Meta fajsohej për sulmin dhe shkatërrimin e institucioneve të pavarura, për reduktimin e hapësirës së debatit në Kuvend për opozit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.842Z

Reforma zgjedhore, Rama: T hapur t bashkpunojm

Partia Socialiste sht e vendosur t bashkpunoj me t gjith forcat politike pr t realizuar reformn zgjedhore. Qndrimin e ka shprehur vet kreu i selis roz, Edi Rama, i cili bri t qart se jemi t hapur t bashkpunojm me t gjith, por nga ana tjeter jemi m t vendosur t mos bejm kompromise mbi ato q i gjykojm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.361Z

Meta bisedime me raportuesin e OKB për vrasjet jashtëgjyqësore

Zvends Kryeministri dhe Ministri i Punve t Jashtme, Ilir Meta priti Raportuesin e Posam t OKB-s pr t drejtat e njeriut pr vrasjet jashtgjyqsore, Philip Alston. Raportuesi i OKB-s informoi kreun e Ministris s Jashtme pr takimet e zhvilluara gjat vizits s tij n Shqipri, n t cilat u adresuan shtje q l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.841Z

Islami: T aplikojm sistemin zgjedhor spanjoll me lista t mbyllura

Sekreatari pr shtjet e zgjedhjeve n partin Socialiste, kastriot Islami ka folur sot gjat nj mbledhje t Fondacionit Qemal Stafa pr sistemin zgjedhor aq t debatueshm dhe q ka sjell zhvillime t papritura ditt e fundit n krahun opozitar. Sistemi m i mir zgjedhor pr tu aplkikuar n vendin ton sht ai sp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.473Z

Arvizu takon Metën, dhe FRD, dy ditë para hapjes së siparit presidencial

Gazeta ShqipAmbasadori Ambasadori SHBA në Tiranë, Aleksandër Arvizu, e ka nisur javën me disa takime intensive me politikanët shqiptarë. Pasditen e djeshme, fillimisht ai është takuar me themeluesit e partisë Fryma e Re Demokratike, deputetin Gazmend Oketa dhe Aleksandër Biberaj. Takimi q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.352Z

Bogdani: Brohoritjet n Tiran jo pr PS-n, por pr LSI-n

N Asamblen e djeshme, drejtues kryesor t Partis Socialiste ishin zvendsuar me rrogtar t Bashkise, duke dshmuar se zoti Rama e ka shndrruar Bashkin n nj seli t Partis Socialiste. Kshtu e ka komentuar mbledhjen e Asambles kombtare t PS-s Zdhnsi i Partis Demokratike, Gerti Bogdani. N nj prononcim pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.416Z

Meta: Rama është xheloz për Priftin, po krijon klimë të pandershme

Numri dy i qeveris Ilir Meta sht deklaruar pr her t par publikisht mbi debatin mes ministrit t Energjetiks Dritan Prifti dhe Partis Socialiste. Debat q ka degjeneruar n akuza t ndrsjellta mes palve. Pr Metn e gjith kjo ka pr baz nj mllef t vjetr t kreut t PS Rama ndaj prfaqsuesit t LSI n qeveri Drit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama