Rezultate te kerkimit per termin: +Meta +Situata

Total: 3166
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.958Z

Meta Situata drejt permiresimit

Zv. kryeministri Ilir Meta vizitoi sot malin e Jushit. Njekohesisht Minister i Ekonomise dhe i Energjetikes vleresoi se situata e emergjences po kalon ndersa theksoi se banoret po bejne gjithcka qe te kalojne kete situate. Vleresoj mirekutimin e banoreve. Do te jemi prane jush per te plotesuar nev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.149Z

Meta: Situata drejt permiresimit

Zv. kryeministri Ilir Meta vizitoi sot malin e Jushit. Njëkohësisht Ministër i Ekonomisë dhe i Energjetikës vlerësoi se situata e emergjencës po kalon, ndërsa theksoi se banorët po bëjne gjithcka që të kalojnë këtë situat&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.102Z

Hidrocentralet Meta Situata nen kontroll

Deklarata Zv.kryeministri Ilir Meta ka deklaruar ne Durres se situata ne hidrocentrale dhe ne vend pas reshjeve te fundit eshte nen kontroll nderkohe qe eshte pranuar se permbytjet ne te shumten e rasteve jane shkaktuar si pasoje e mungeses se energjise elektrike. Ne nje takim pune ne Prefekturen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.610Z

Meta: Situata të normalizohet me dialog

Nga Danimarka zv.Kryeministri, njëherësh ministri i jashtëm Ilir Meta ka deklaruar se situata politike mund të normalizohet vetëm nëpërmjet dialogut. Për numrin 2 të qeverisë, ka ende hapësira që garantojnë transparencë brënda kuadrit kushtetues falë të cilave mund të normalizohet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.414Z

Meta Situata eshte tejkaluar

Ministri i Energjetikes Ilir Meta konfirmoi sot se eshte permiresuar ndjeshem situata pas permbytjeve te nje dite me pare. Aktualisht nga portat e Hidrocentralit te vaut te Dejes nuk ka me shkarkime. Sipas Metes kjo eshte pasoje e miremenaxhimit te kaskades se Drinit. Sot niveli i shkarkimeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.360Z

Meta Situata ne HEC-e nen kontroll

Duke folur mbi prurjet Meta tha se deri me tani ato jane shtuar tej mase por situata ende nuk eshte problematike.Situata do te vije duke u permiresuar. Nuk mund te kete defekte afatgjata per shkak te lumenjve dhe perrenjve qe ndikojne te prurjet. Me e rende paraqitet gjendja ne hidrocentralet e Koma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.959Z

Meta: Situata drejt përmirësimit në Shkodër

Situata e përmbytjeve është drejt normalizmit dhe tashmë nën ujë ndodhen 1650 hektarë. Me një vlerësim tejet pozitiv, Zv. kryministri Ilir Meta ka deklaruar sot nga mbledhja e Shtabit të emergjencave civile në Shkodër, se operacionet humani

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama