Rezultate te kerkimit per termin: +Meteoalb

Meta: total 237 / total_found 237 / time 0.000 / keyword[0] meteoalb / docs[0] 237 / hits[0] 305 /
Ja si do jetë moti në fundjavë
  • 2017-04-29

Ja si do jetë moti në fundjavë

Fundjava nuk do të jetë e përshtatshme për të shkuar në bregdet për rreze dielli. Koha e mirë dhe e ngrohtë në mesjave do ia lërë vendin kohës së paqëndrueshme dhe me reshje shiu në fundjave. Sipas parashikimeve të MeteoAlb, i gjithë vendi do të përfshihet nga reshje shiu ditën

No Pic available
  • 2017-04-02

Kujdes nesër! E hëna sjell shtim të grimcave të ngurta në Shqipëri!

Stuhitë e rërës dhe të pluhurit ndodhin në kushtet kur ajri tejnxehet mbi sipërfaqet e shkretëtirës duke shkatuar instabilitet të fuqishëm të shtresës së poshtme të atmosferës. Rrjedhimisht, gjenerohen stuhi të forta të erës të cilat ngrejnë sasi të mëdha të rërës dhe pluhur

Çfarë parashikojnë meteorologët gjatë ditës së enjte
  • 2017-03-01

Çfarë parashikojnë meteorologët gjatë ditës së enjte

Shirat e shumtë që kanë rënë gjatë ditës së sotme pritet të ndalen gjatë ditës së enjte. Sipas Meteoalb, parashikohet që gjatë ditës së nesërme të ketë kthjellime dhe kjo do të shoqërohet me rënie temperaturash. /Ora News/   Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews

No Pic available
  • 2017-02-20

Pranvera e parakohshme gjatë javës me temperatura mbi 20 gradë

Moti gjatë kësaj jave do të jetë i qëndrueshëm, ndërsa të premten temperaturat do të rriten mbi 20 gradë celsius. Sipas parashikimit të Meteoalb, deri të mërkurën, temperaturat do të jenë të qëndrueshme dhe tipike të dimrit, por duke nisur nga e mërkura, ato do të rriten për tu

No Pic available
  • 2017-02-16

Mos harroni çadrat për fundjavë

Ditët në vijim do të mbeten në ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike duke bërë që moti të jetë i kthjellet me vranësira të lehta e kalimtare. Në fundjavë, pritet shtim i vranësirave duke rrezikuar shira lokale te shtunën gjatë natës dhe ditën e diel. Temperaturat e ajrit

No Pic available
  • 2017-01-24

Rikthehet acari, sinoptikanët: Ja kur temperaturat ulen ndjeshëm

Nuk do jenë të gjata ditë të tilla me diell e me temperatura të pranueshme. Parashikimet për ditët që vijnë nuk janë të mira, aq më shumë për ata që urrejnë ftohtin. Meteoalb njofton se sot, vendi yne do te jete ne ndikimin e kthjellimeve dhe vranesirave te cilat me te dendura do te

No Pic available
  • 2017-01-14

Do të ketë sërish borë në Tiranë, ja datat kur do bjerë sipas meteorologëve

Tirana u zbardh nga bora tre ditë më parë, por duket se kryeqytetasit do të kenë një mundësi të dytë, për tu gëzuar sërish. Meteoalb ka bërë me dije se muaji janar do të jetë i ftohtë me reshje dëbore dhe shiu. Përfundimisht: Janari 2017 do të vijojë i ftohtë dhe me reshje të