Rezultate te kerkimit per termin: +Metohi

Total: 305
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.531Z

S’ka më Metohi

Me Ligjin e ri zgjedhor, partitë politike me emra antikushtetues, siç është shprehja “Metohi” nuk do të mund të certifikohen për zgjedhje. Kryesuesi i Komisionit për Reforma Zgjedhore, Haki Demolli tha se me këtë respektohet Kushtetuta. Ndërkohë, ai tha se ende s’ka datë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.581Z

Formohet Lëvizja për Kosovë dhe Metohi

Me qëllim të krijimit të kushteve për serbët e Kosovës dhe për krijimin e kushteve për kthimin e të zhvendosurve, disa parti politike dhe organizata serbe kanë vendosur që të bëjnë një lëvizje të re, të quajtur Lëvizja për Kosovë dhe Metohi, koordinator i së cilës është cakt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.776Z

Gashi kërkon që në Kuvend të ndalohet fjala ‘Metohi’

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka kërkuar që fjala ‘Kosova dhe Metohi’ të hiqet nga përdorimi i gjuhës parlamentare. Gashi i ka kërkuar kryeparlamentarit Veseli, që sa herë që fjala ‘Kosova e Metohi&rs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.826Z

Serbët e Kosovës provojnë sërish - riformojnë “Lëvizja për Kosovë dhe Metohi”

Me qëllim të krijimit të kushteve për serbët e Kosovës dhe për krijimin e kushteve për kthimin e të zhvendosurve, disa parti politike dhe organizata serbe kanë vendosur që të bëjnë një lëvizje të re, të quajtur Lëvizja për Kosovë dhe Metohi, koordinator i së cilës është cakt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.939Z

Qeveritarët pa reagim pse komunat serbe e quajnë Republikën "Kosovë e Metohi" (Video)

Një ditë pasi dhjetë kryetarët e komunave me shumicë serbe e quajtën Republikën Kosovë e Metohi, nuk ndodhi asnjë reagim nga zyrtarë qeveritarë, raporton KTV. Në takimin e përbashkët mes ministrit të Brendshëm, Skënder Hyseni, dhe kreut të Graçanicës, Vladeta Kostiq, Hyseni refuz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.957Z

Nikolliç: Ne duam të jemi autoritet në Kosovë e Metohi

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliç, i cili ka dalë nga takimi me shefen e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, për t’i dhënë dekaratë televizionit shtetëror të Serbisë, tha se që në fillim të bisedimeve, Mogherini ka vënë në dukje “bllo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.835Z

Marko Gjuric, drejtor i “Zyrës për Kosovë dhe Metohi”, në Qeverinë e Serbisë

 Qeveria e Serbisë, në takimin e radhës, e ka caktuar Marko Gjuric, drejtor të “Zyrës për Kosovë dhe Metohi”, në Qeverinë e Serbisë. Gjuric ka qenë këshilltar për politikë të jashtme i presidentit serb, Tomis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama