Rezultate te kerkimit per termin: +Metropol

Total: 2532
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.770Z

“Metropol”, Një ditëlindje fjale

09/05/2005  Duke iu referuar katërcipërisht kuptimit fillestar prej nga është marrë emërtimi i një gazete të përditshme që u lind një vit më parë; duke kujtuar se “Metropol” është fjalë që emërton kryeqytetin e nje shteti, të njohur për një superioritet në ambient

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.778Z

“Metropol” Ditëlindja e Fjalës

12/05/2005  Në 1-vjetorin e gazetës “Metropol” dje, në mjediset e hotel “Rogner” është organizuar seminari: “Media e shkruar, prirje dhe fenomene”, ku morën pjesë publicistë, editorë, shkrimtarë, kritikë dhe stafi i gazetës bashkë me botuesin, Alban Xhaferrin Për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.770Z

Lexuesit, nje vit me “Metropol”

09/05/2005  Redaksional U bë plot një vit, që gazeta "Metropol" ndodhet në duart e lexuesve, gjithnjë e më dendur, duke treguar bashkëpunimin e saj me të dhe besnikërinë ndaj slloganit të saj të ditës së parë, gazetë e qytetarëve. Një vit është pak, tashmë në tregun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.208Z

Metropol Sport: Rikthehen kroatet

Gazeta e perditshme sportive "Metropol Sport" (20 janar) e hap me titullin e madh Rikthehen kroatet Titulli dytë : Rikthehet Mohelebi, sjell dhe nje francez tjeter FAQJA E PARE E GAZETES

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.304Z

Romeo dhe Zhulieta nё Teatrin “Metropol”

“Romeo dhe Zhulieta”, ёshtё shfaqja e parё qё vihet nё skenёn e Teatrit Metropol pёr vitin 2011-tё. Kjo tragjedi e shkruar nga William Shekspir vjen me regji tё Kiço Londos dhe kostumografi tё Blerina Kokona. Rolin e Rom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.501Z

“Metropol”, një teatër për kryeqytetin

• Një teatër vetëm për Tiranën. Një projekt i mbështetur nga Bashkia e Tiranës, por që vihet në zbatim nga Kiço Londo, drejtori aktual i Arenës së Tiranës.Në një konferencë për shtyp, dje në ambientet e cirkut të Tiranës, Londo ka bërë me dije projektin e ri, një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:01.866Z

Kryepolici i Durrësit kërcënon gazetarin e “Metropol”

08/03/2005  Rast i përsëritur i Muharrem Bardhocit Kryepolici i Durrësit, në zyrën e tij, dje, ka kërcënuar gazetarin e “Metropol”, pas tentativës së gazetarit për të marrë pronocimin zyrtar për rastin denoncues të shetasit kosovar. Pas kontaktit me oficerin e rojes, zëd

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama