Rezultate te kerkimit per termin: +Metropolitanit

Meta: total 8 / total_found 8 / time 0.000 / keyword[0] metropolitanit / docs[0] 8 / hits[0] 8 /
Mjekra si emancipim burrnor
  • 2016-01-28

Mjekra si emancipim burrnor

Nga Gilman Bakalli Pas gjenitaleve, mjekra është sinjali i dytë fizik më i dukshëm që dallon femrën nga mashkulli. Kanë qarkulluar teori të ndryshme në lidhje me funksionin që ka luajtur mjekra gjatë evolucionit njerëzor. Sipas njërës prej tyre, që ka hapur debate të forta për shk

Metropolitan Tirana  cel vitin e ri akademik
  • 2014-10-22

Metropolitan Tirana cel vitin e ri akademik

e Marte 21 Tetor 20141327 pm Dekani i Ekonomikut Salaj Pse zgjodha Metropolitan pas La Sapienzabr brDekani i Fakultetit Ekonomik te SHLUP br    Universiteti Metropolitan Tirana flet per pervojen e tij ne Universitetin me te njohur italian La Sapienza ku edhe eshte dokto

VIDEOLAJM/Britani, patrulla epolicisë përplaset me një Ferrari
  • 2013-12-11

VIDEOLAJM/Britani, patrulla epolicisë përplaset me një Ferrari

BRITANI - Një patrullë policie është përplasur me një supermakinë në perëndim të Londrës. Makina e policisë do të kthehej në një kthesë kur ka përplasur makinën Ferrari, të cilës i ka shkaktuar nj&eum

Vdekja e Princeshë DianësRihetohet pista e vrasjes
  • 2013-08-18

Vdekja e Princeshë DianësRihetohet pista e vrasjes

BRITANI – Policia e Metropolitanit ka marrë në konsideratë dhe ka vlerësuar një informacion që ka marrë lidhur me vdekjen e Princeshë Dianës, e cila humbi jetën në një aksident në 31 gusht të vitit 1997.Në një deklaratë për mediat, Departamenti i Policisë së Metropolianit t

No Pic available
  • 2012-02-27

Zbulohet thesari i rrallë shqiptar në New York

NEW YORK- Eshtë mjaft ftohtë dhe bora bie pa pushim duke i dhënë një pamje të mahnitshme qytetit që nuk fle kurrë, New York-ut. Të gjithë njujorkezët që vrapojnë për diku thonë nëpër dhëmbë se borë e

Lulzim Basha: Edi Rama shkon para tiranasve me bilanc negativ
  • 2011-04-08

Lulzim Basha: Edi Rama shkon para tiranasve me bilanc negativ

08-04-2011 / Gazeta 55 Kandidati i Aleancës për Qytetarin, gjatë paraqitjes së tij në emisionin “Opinion” ka kujtuar dallimin që ka fushata e tij, nga ajo e rivalit opozitar. “Rama jo vetëm që nuk është rruga e vetme, por rrug

No Pic available
  • 2008-12-11

Puçini nga pika zero

Për herë të parë në skenën operistike shqiptare u shfaq, dhe vazhdon të shfaqet, premiera e “Il Trittico”, tri opera në një e kompozuar nga Giamo Puçini. Me regji të Nikolin Gurakuqit dhe dirigjent e importuar nga Italia Gianna Fratta, shfaqja ngjitet dhe në dy net të tjera, ku të