Rezultate te kerkimit per termin: +Mexhit +Prenci

Meta: total 12 / total_found 12 / time 0.000 / keyword[0] mexhit / docs[0] 274 / hits[0] 346 / keyword[1] prenci / docs[1] 347 / hits[1] 564 /
Hakmarrja tragjike e dashurisë
  • 2019-02-21

Hakmarrja tragjike e dashurisë

Mexhit Prenci Përsiatje për dramën dhe spektaklin PROSTITUTA të dramaturgut dhe regjisorit profesionist LEKA BUNGO Prolog. Dom Simoni përpara spektatorëve:. Mirëmbrëma dhe mirëse keni ardhur në teatër. Do të përpiqem të ringjalli përpara jush një histori të vërtetë. Të vërtetë

No Pic available
  • 2016-04-23

Teatri i ri modern dhe performatist i regjisorit Basha dhe dramaturgut Capaliku

Nga Mexhit Prençi (Made in Albania është drama e tretë e veprës Triologia Albanica që përfshin edhe monodramën Im from Albania dhe dramën Allegretto Albania me të cilën regjisori dhe dramaturgu morën çmimin e parë në Festivalin NdërkombëtarDrama të reja nga Europa në vitin 2010,

Poezia e thjeshtë, e shkurtër dhe e vlertë e Albana Mëlyshi Lifschin
  • 2016-04-07

Poezia e thjeshtë, e shkurtër dhe e vlertë e Albana Mëlyshi Lifschin

Nga Mexhit Prenci I Kryeherës theksoj se janë të thjeshta, të sinqerita dhe dhe realiste poezitë e shkurta të dashurisë të Albana Mëlyshi Lifschin. Thjeshtësia është element i rëndësishëm i poezisë së saj, vjen natyrshëm dhe sfidon rriskun e rënies në thjeshtëzim apo natyrali

No Pic available
  • 2016-02-07

Legalizimet, 242 familjet që marrin tapinë në Tiranë

Janë 242 familje në kryeqytet të cilat kanë gati lejet e legalizimit në Tiranë. Verifikoni emrat në listë dhe më pas kryeni pagesën e parcelës ndërtimore ARTUR LUMNOM SPAHIU MUSTAFA AHMET ISAKU SINAN MEHMET HAKCANI RAMADAN IDRIZ GJANA ILIR XHELAL DUMI, LUTFIE RIZA DUMI VASIL MHILL DEDNDR

ALUIZNI: 1027 personat që marrin lejen e legalizimit
  • 2015-07-27

ALUIZNI: 1027 personat që marrin lejen e legalizimit

ALUIZNI publikon listën me 1027 emra që duhet të paraqiten pranë Agjencisë së Legalizimit për të bërë pagesën për parcelën e ndërtuar dhe më pas të pajisen me lejen e legalizimit. Lista e përfituesve janë banorë në zonën e ish-Kënetës     NR EMER ATESI MBIEMER 1 A

Ja 1667 emrat qe kane gati legalizimet ne zonen e Kenetes
  • 2015-04-15

Ja 1667 emrat qe kane gati legalizimet ne zonen e Kenetes

ALUIZNI ka bere te ditur sot se "Qytetareve te paraqitur ne liste u kerkohet te vijne prane zyrave te ALUZINI - t Durres per te terhequr faturat e parceles ndertimore te pregatitura nga ana jone dhe te kryejne pagesen e saj, ne menyre qe te vijoje procedura per pajisje me leje legalizimi dhe dergim

No Pic available
  • 2015-04-11

1011 leje legalizimi për Durrësin, ja lista e personave që përfitojnë

1011 banorë të Durrësit, kryesisht të zonës së ish-Kënetës kanë përfituar lejen e legalizimit për shtëpitë e tyre. Agjencia e Legalizimit, Urbanizimit dhe Integrimit të Zonave/Ndërtimeve Informale, dega Durrës njofton qytetarët që gjejnë emrin në listën e meposhtme të paraqiten