Rezultate te kerkimit per termin: +Miami +University

Meta: total 13 / total_found 13 / time 0.000 / keyword[0] miami / docs[0] 1236 / hits[0] 1860 / keyword[1] university / docs[1] 1910 / hits[1] 2983 /
Shembet mbikalimi në Florida, një i vdekur dhe 8 të plagosur
  • 2018-03-16

Shembet mbikalimi në Florida, një i vdekur dhe 8 të plagosur

#td_uid_1_5aab68a91f3c7 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/03/florida-international-university-bridge-collapse2-ht-mem-180315_hpMain_4x3_992-80x60.jpg

Shembet mbikalimi në Florida, një i vdekur dhe 6 të plagosur
  • 2018-03-15

Shembet mbikalimi në Florida, një i vdekur dhe 6 të plagosur

#td_uid_1_5aaad8cd32d16 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/03/florida-international-university-bridge-collapse2-ht-mem-180315_hpMain_4x3_992-80x60.jpg

Rrumbullakësimi i së kaluarës antike të Kosovës, ndodh ti afrojë njerëzit në të ardhmen
  • 2016-09-08

Rrumbullakësimi i së kaluarës antike të Kosovës, ndodh ti afrojë njerëzit në të ardhmen

Historia e lashtë e Kosovës është shpeshherë e debatuar fuqishëm, që shpien në zemërim, ngatërrim dhe ndarje. Profesoresha Edi Shukriu, anëtare e Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, po bën ç'mundet që e vërteta të vihet në pah. E lindur në Prizren nga një nënë kat

Përmirësimet në kujdesin shëndetësor të grave ulin numrin e vdekjeve të foshnjave
  • 2016-08-23

Përmirësimet në kujdesin shëndetësor të grave ulin numrin e vdekjeve të foshnjave

Vinte era antiseptik dhe pluhur. E gjithë ndërtesa sikur ishte e mbuluar në, mos diç tjetër, në pluhurin e kujtesës. Muret ishin me ngjyrë të nxirë e dyshemeja ishte shtruar me pllaka, dikur, bardh e zi. Njerëzit qëndronin jashtë ndërtesës së Klinikës së Gjinekologjisë në Qendr

Artistët kosovarë përcaktojnë kufij të rinj me veprat e tyre
  • 2016-08-18

Artistët kosovarë përcaktojnë kufij të rinj me veprat e tyre

Ajo kishte zgjedhur ta skiconte pikërisht këtë. Nga vijat e shkallavitura, të forta të linjave të grafikut, shfaqej një fytyrë njeriu. Një fytyrë e mbërthyer në dhembje, nofulla e shkëputur nga pjesa tjetër e kokës, me një shirit të zi dhe sy pa ngjyrë që shikojnë nga lartë, dh

Akujt po shkrijnë, si po shkon Toka drejt përmbytjes
  • 2016-03-03

Akujt po shkrijnë, si po shkon Toka drejt përmbytjes

Rreziku – Për të zbuluar rreziqet në të ardhmen nga rritja e nivelit të ujërave, Dutton dhe shkencëtarë të tjerë në të gjithë SHBA-në po studiojnë ndryshimet e nivelit të deteve, duke nisur nga 125 000 deri në 400 000 vite më përpara. Në ato kohë, temperatura në to

Iva Zurbo, suksesi shqiptar i pianos në Gjermani
  • 2015-11-13

Iva Zurbo, suksesi shqiptar i pianos në Gjermani

Suksesi i pianistes 13 vjeçare Iva Zurbo në Düren, Gjermani, ka qene  befasues për publikun, që kishte mbushur sallen e kishës St.Anna të qytetit Düren të Gjermanisë. Interpretimi i pianistes Iva Zurbo, nxënese e Shkollës së Mesme Artistike Jordan Misja në Koncertin për piano në ork