Rezultate te kerkimit per termin: +Mic +Sokoli

Meta: total 70 / total_found 70 / time 0.000 / keyword[0] mic / docs[0] 214 / hits[0] 295 / keyword[1] sokoli / docs[1] 1394 / hits[1] 2552 /
Këto vende nesër mbesin pa rrymë
  • 2016-08-10

Këto vende nesër mbesin pa rrymë

KEDS-i ka njoftuar për ndërprerjet e planifikuara të furnizimit me energji elektrike në disa zona, për shkak të mirëmbajtjes së rrjetit nëpër distrikte. Prishtinë Më 11.08.2016 ne NS 110/35/10 kV Prishtina 1 do të shkyçen: Dalja 10 kV J15 Kampi Jordanez (10000010) prej orës 16:00 - 20

No Pic available
  • 2016-04-21

Dekorimi i Binak Alisë, një mirënjohje për çka ai bëri për çështjen kombëtare

Binak Alisë iu dha titulli "Kalorësi i Urdhrit të Skënderbeut" Në rezidencën e tij, Presidenti i Republikës së Shqipërisë Bujar Nishani, në Tiranë u dekorua Binak Alia, me titullin "Kalorësi i Urdhrit të Skënderbeut", pas vdekjes. "Në vlerësim të figurës së tij të shquar

No Pic available
  • 2015-10-15

Plisi dhe lashtësia shqiptare

Plisi dhe Flamuri është komb e fe për ne! Një hambar, një thesar lashtësie! I lavdëruar dhe i nderuar si gjithmonë. Vetëm atje ku fillon plisi, fillon shteti jo i tepërt, por i nevojshëm: atje fillon kënga e që quhet, e vetmja dhe e papërsëritshmja plisi i bardhë. Gjithmonë kam das

Shakohoxha si Mic Sokoli, i del para topit me top (Foto)
  • 2015-07-10

Shakohoxha si Mic Sokoli, i del para topit me top (Foto)

Komentatori i famshëm shqiptar, Dritan Shakohoxha ka qenë ndër të parët që ka reaguar për vendimin e CAS. Njeriu që na i dha informacionet e para për prapaskenat e ngjarjes në Beograd ka qenë ironik pas vendimit të CAS. AdPlatformZone = {id

No Pic available
  • 2015-05-17

Isa Boletini i Mitrovicës nuk është pa vendlindje, si Lej Feni i Kinës

1.Ky 10 qershori 2015 i rivarrimit të eshtrave të Isa Boletinit në Vlorë më përkujtoi 100-vjetorin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit në Tiranë kur pikërisht në kit' datë kombëtare simbolike dyshja Hoxha-Shehu e rivarrosi për herë të pestë Naim Frashërin, poetin tonë kombëtar,

Reçica: Heroizmi i Mic Sokolit, udhërrëfyes i së ardhmes së ndritshme të shtetit tonë
  • 2015-04-24

Reçica: Heroizmi i Mic Sokolit, udhërrëfyes i së ardhmes së ndritshme të shtetit tonë

Deputeti i PDK-së, Elmi Reçica ka kujtuar 134 vjetorin e rënies së heroit Mic Sokoli. Ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se për veprën dhe sakrificën e tij ndihemi krenarë të gjithë shqiptarët. AdPlatformZone =

Këta janë 1296 ushtarët e Daut Haradinajt (emrat)
  • 2015-04-08

Këta janë 1296 ushtarët e Daut Haradinajt (emrat)

Zona e Dukagjinit ka pasur shumë vështirësi në publikimin e listave të veteranëve, pasi që ishte Daut Haradinaj, komandant i brigadës 131 “Jusuf Gërvalla” që kërkonte përfshirjen e të gjithë luftëtarëve t&eum