Rezultate te kerkimit per termin: +Midis +Ministris

Meta: total 1000 / total_found 5160 / time 0.007 / keyword[0] midis / docs[0] 72873 / hits[0] 108690 / keyword[1] ministris / docs[1] 59325 / hits[1] 87344 /
No Pic available
  • 2019-04-10

Thika e grushte, shqiptarët sërish protagonist në burgjet greke rrahin arabët

Shqiptarët nuk kanë të ndalur. Pas vrasjeve mes njëri-tjetrit në burgun famëkeq të Koridhalos në Greqi, bandat shqiptare vazhdojnë përleshjet e tyre të përgjakshme me grupet e tjera pas hekurave në burgjet e Athinës. Mësohet se një grindje verbale midis një shqiptari dhe një arabi

Slejon Skënderbeun në Lezhë, Ngjela  Ramës: Bashibuzuk i osmanistit Erdogan!
  • 2019-04-01

Slejon Skënderbeun në Lezhë, Ngjela Ramës: Bashibuzuk i osmanistit Erdogan!

Përplasja midis Bashkisë së Lezhës dhe qeverisë së Edi Ramës për projektin e qeverisjes lokale që parashikon vendosjen e shtatores së Heroit tonë Kombëtar  Gjegj Kastrioti Skënderbeu në sheshin qendror të Lezhës vazhdon ende. Institucioni i drejtuar nga Fran Frrokaj nuk ka ndërmen

Ja pse u vu Gent Cakaj në krye të diplomacisë dhe kë po terrorizon
  • 2019-03-28

Ja pse u vu Gent Cakaj në krye të diplomacisë dhe kë po terrorizon

sh-deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu i ftuar në emisionin “Arena” në RTV ORA, tha se deklaratat e Gent Cakajt për të shkarkuar disa punëtorë të Ministrisë së Jashtme janë presione për t’i mbyllur gojën ambasadorëve. Janë veprime krejtësisht të paligjshm

Jam e operuar mos më prek, policia ndalon protestueset e Astirit (FOTO)
  • 2019-03-28

Jam e operuar mos më prek, policia ndalon protestueset e Astirit (FOTO)

Përplasja midis policisë dhe banorëve të Astirit para Ministrisë së Brendshme, degjeneroi edhe në dhunë policore. Në një moment policia tentoi të largonte dy qytetare që tentuan të çanin kordonin. Shkak u bë bllokimi i pedonales Murat Toptani nga policia me arsyetimin se pritet një d

Jelekverdhët nisin këngën: Do rrëzojmë Edin e Kristaqit, Lleshi, dil te sheshi
  • 2019-03-28

Jelekverdhët nisin këngën: Do rrëzojmë Edin e Kristaqit, Lleshi, dil te sheshi

Ndryshe nga tubimet e mëparshme, protesta e sotme e opozitës ka nisur me tensione, kryesisht para godinës së Ministrisë së Brendshme ku ka pasur më shumë forca policie se zakonisht. Aty janë shënuar disa përplasje midis banorëve të Astirit, të cilët kanë tentuar disa herë të çajn

Armë për Arabinë Saudite? Gjermania në dilemë
  • 2019-03-28

Armë për Arabinë Saudite? Gjermania në dilemë

Qeveria gjermane duhet të marrë vendim deri në fund të javës, nëse do të furnizojë sërish me armë Arabinë Saudite. Parisi dhe Londra bëjnë presion. Por qeveria gjermane ngurron. Çdo gjë shkon mirë midis Gjermanisë dhe Francës. Të paktën ministri i Jashtëm Heiko Maas (SPD), u mu

Spiropali shfaq debulesën për Skënderbeun: Protestuesit fyejnë kujtimin e tij!
  • 2019-03-28

Spiropali shfaq debulesën për Skënderbeun: Protestuesit fyejnë kujtimin e tij!

Ministrja Elisa Spiropali i ka kritikuar protestuesit e opozitës për tubimin e tyre, pasi ditën e sotme ata tentuan disa herë të çanin kordonin e policisë dhe hodhën bojë mbi Ministrinë e Brendshme. Duke akuzuar PD për lidhje me lobistët dhe fondet ruse, Spiropali tha se protestuesit që