Rezultate te kerkimit per termin: +Midis

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:26.127Z

"Roma midis dy luftërave"

"Artistët në Romë midis dy luftërave" quhet ekspozita e hapur dje në Galerinë Kombëtare të Arteve. Kjo ekspozitë organizohet nga Instituti Italian i Kulturës në bashkëpunim me "Miqtë e Vilës Strohl Fernaw të Romës, nën kujdesin e Ministrisë së Jashtme Italiane. "Artistët në Rom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.549Z

Nënshkruhet memorandumi midis teatrove

Tetari Kombëtar Shqiptar, Teatri Kombëtar i Kosovës, dhe institucioni Nacional – Teatri Shqiptar Shkup, kanë nënshkruar një memorandum të përbashkët bashkëpunimi. Drejtori i Teatrit Kombëtar Shqiptar, Kristaq Skrami, e vlerësoi këtë bashkëpunim duke theksuar rëndësinë e një memo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.671Z

Takim midis ambasadorit Lu dhe Bashës

Ambasadori i SHBA-ve Donald Lu dhe kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha po drekojnë së bashku në një lokal në ish-Bllok. Takimi ka ardhur vetëm një ditë pasi kuvendi shtyu votimin komisioneve të nevojshme për të nisur procesin e vetingut. Opozita është në ditën e 19-të t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.506Z

Protestantizmi midis shqiptarëve

Libri “Lëvizja protestante midis shqiptarëve 1901-1991”, i autorit britanik David M. Young, do të promovohet sot (e mërkurë) në ora 19, në Hotel Grand në Prishtinë. Shtëpia Botuese ‘Tenda’ organizon promovimin e librit “Lëvizja protestante midis shqiptarëve 1901-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.265Z

Rivalitete midis Indisë dhe Pakistanit

Armiqësia midis dy vendeve pengon jo vetëm zhvillimin e tyre, por edhe atë të gjithë rajonit. Shembull është konflikti i Afganistanit, tek i cili India dhe Pakistani përpiqen të nxjerrin njëri tjetrin jashtë loje, ose problemet e Shoqatës Aziatikojugore për bashkëpunimin rajonal (SAARC

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.784Z

Debat midis Gentes dhe Aniles

Banoret ne sallon jane duke diskutuar per inteligjencen dhe deri ku arrin ajo ne baze te moshes se njerezve dhe ne njerez te ndryshem. Genta e konsideron veten si nje njeri me koeficent inteligjence te larte sepse ka filluar te shkruaje dhe te lexoje qe ne moshen 4-vjecare. Banoret e tjere me ne kry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.587Z

Midis Krizës dhe Stabilitetit

ILIR META LSI i është përgjigjur pozitivisht kërkesës së Partisë Demokratike, si fituese e zgjedhjeve, për të marrë pjesë në koalicionin qeverisës. Ndonëse përgjigjja pozitive e LSI nuk ka vonuar shumë, asaj “Po”-je i është kushtuar vëmendja, kujdesi, përgjegjshm

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama