Rezultate te kerkimit per termin: +Migracionin

Meta: total 884 / total_found 884 / time 0.000 / keyword[0] migracionin / docs[0] 884 / hits[0] 1118 /
Mesazhi i Holandës: Harrojeni azilin tek ne! Nuk ka shanse!
  • 2019-04-08

Mesazhi i Holandës: Harrojeni azilin tek ne! Nuk ka shanse!

Emigracioni i paligjshëm i qytetarëve shqiptarë drejt Holandës, por edhe përdorja e këtij shteti si pikë tranziti për të udhëtuar më tej drejt Britanisë së Madhe solli në Tiranë Ministrin për Migracionin në Holandë, Mark Harbers. Edhe pse foli për bashkëpunim të mirë në të gj

Studime në Francë? Ja si mund të përfitoni një bursë
  • 2019-03-07

Studime në Francë? Ja si mund të përfitoni një bursë

Keni menduar të studioni ndonjëherë në Francë? Kjo është e mundur, por sigurisht që këto bursa kanë një kosto. Me anë të një njoftimi të publikuar nga Universiteti i Tiranës thuhet se Ambasada franceze fton të gjithë studentët që kanë dëshirë të aplikojnë në programin e bur

Rikthimi i regjimit të vizave, reagon delegacioni i BE: Pakti i ri me Frontex
  • 2019-01-29

Rikthimi i regjimit të vizave, reagon delegacioni i BE: Pakti i ri me Frontex

Partia Demokratike thuri ditën e djeshme një varg akuzash në drejtim të qeverisë Rama, teksa mbështetej te marrëveshja mes Shqipërisë dhe BE-së për kontrollin e kufirit që u diskutua në Komisionin e Sigurisë, për të konstatuar një rikthim të mundshëm të regjimit të vizave. Paral

Rreziku nga ekstremistët, Gjermania mbyll dyert për emigrantët
  • 2019-01-27

Rreziku nga ekstremistët, Gjermania mbyll dyert për emigrantët

Pothuajse katër vite, pasi gati 1 milion refugjatë u pritën në vend, Gjermania ka mbyllur në heshtje dritaren mbi aplikimet për azil dhe është duke e zhvilluar betëjën nëpërmjet deportimeve. Ky trend ka vazhduar edhe pasi numri i njerëzve që mbërrijnë në Evropë ka rënë me 80% që

Ndahet kufiri i liqenit mes Shqipërisë dhe Malit të Zi
  • 2019-01-24

Ndahet kufiri i liqenit mes Shqipërisë dhe Malit të Zi

Ndahet me anë të bovave të reja kufiri i liqenit të Shkodrës me malin e Zi. Lajmi është bërë i ditur sot nga Ministria e Brendshme, ku me ndihmën e helikopterit të Forcës Ajrore si dhe të Repartit të Hidrografisë të Ministrisë së Mbrojtjes, filloi operacioni për vendosjen e tyre n

POPULIZMI NË RRITJE, 7 VENDE KUNDËR BE-SË
  • 2019-01-17

POPULIZMI NË RRITJE, 7 VENDE KUNDËR BE-SË

Nga: Christoph Hasselbach Jo vetëm në Britaninë e Madhe që kërkon Brexit-in, në të gjitha vendet e Bashkimit Europian janë forcuar partitë që e refuzojnë BE siç është sot. Por jo në çdo gjë këto partitë antieuropiane janë të një mendimi. Gjermani – Alternativa për Gjerma

Asnjë shans për azil, kthehen 100 shqiptarë nga Gjermania dhe Franca
  • 2019-01-16

Asnjë shans për azil, kthehen 100 shqiptarë nga Gjermania dhe Franca

100 azilkërkues shqiptarë janë riatdhesuar së fundi në Shqipëri, pas refuzimit të kërkesave për azil në vendet e BE-së ku ata kishin aplikuar. Zv. Ministrja e Brendshme, Rovena Voda ka bërë një apel për qytetarët shqiptarë të mos aplikojnë për azil të paligjshëm pasi shanset