Rezultate te kerkimit per termin: +Migracionit

Meta: total 1000 / total_found 2127 / time 0.001 / keyword[0] migracionit / docs[0] 2127 / hits[0] 2952 /
Në Kapshticë me 68 kg kanabis, ja ku e kishte fshehur divjaksi (FOTO)
  • 2019-04-05

Në Kapshticë me 68 kg kanabis, ja ku e kishte fshehur divjaksi (FOTO)

Një tjetër rast i trafikut ndërkombëtar të drogës është goditur në doganën e Kapshticës, teksa është arrestuar në flagrancë një qytetar nga Divjaka. 38-vjeçari G.Gj, kishte fshehur në vende të posaçme në mjetin tip Toyota, drogën e ndarë në disa pako. “Më datë 05.04.2

Furtunë në polici! Ardi Veliu shkarkon 14 shefa komisariatesh (EMRAT)
  • 2019-04-04

Furtunë në polici! Ardi Veliu shkarkon 14 shefa komisariatesh (EMRAT)

Një furtunë e vërtetë ka prekur Policinë e Shtetit, pasi drejtori Ardi Veliu ka firmosur ndryshimin e 20 shefave të komisariateve në rrethe dhe kryeqytet. Raportohet se ndryshime janë bërë në komisariatet Elbasan, Durrës, Fier, Dibër, Vlorë, Kuçovë, Peqin etj… Ndryshimet në Po

Alarmi/ Mbërrijnë në Shqipëri klandestinë të sëmurë me fruth
  • 2019-04-04

Alarmi/ Mbërrijnë në Shqipëri klandestinë të sëmurë me fruth

Mungesa e raportimeve sistematike të policisë së kufirit krijoi në publik idenë se situata e fluksit të refugjatëve nga vendet e Lindjes së Mesme ishte shtuar. Në një takim në prefekturën e Gjirokastrës drejtori i Drejtorisë së Kufirit dhe Migracionit në Gjirokastër pohoi se fluksi

No Pic available
  • 2019-03-30

Soset durimi, Trump: Javën tjetër do mbyll kufirin me Meksikën!

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se do ta mbyllë kufirin jugor, apo një pjesë të madhe të tij, nëse Meksika nuk e ndalë menjëherë migrimin e paligjshëm. Ai tha se do të ishte shumë e lehtë për Meksikën që të ndalë migrimin e paligjshëm duke e goditur njëkohë

Masakra në Zelandën e Re, zbulohet plani i terroristit për të vrarë Merkel dhe Erdogan
  • 2019-03-15

Masakra në Zelandën e Re, zbulohet plani i terroristit për të vrarë Merkel dhe Erdogan

Brenton Tarrant (28), një nga terroristët që vrau 49 persona në dy xhami në Zelandën e Re dhe la të plagosur rëndë 48 të tjerë,  para sulmit kishte publikuar në rrjetet sociale një Manifest prej 74 faqesh, ku kishte dhënë detaje se nga kush ishte frymëzuar për këtë sulm të tmers

Shkarkohet drejtoresha e Kufirit dhe Migracionit në Durrës
  • 2019-03-12

Shkarkohet drejtoresha e Kufirit dhe Migracionit në Durrës

Drejtoresha Rajonale e Kufirit dhe Migracionit në Durrës, Lindita Nushi, është shkarkuar nga detyra. Shkarkimi i Nushit vjen pas arrestimit të 6 inspektorëve të policisë kufitare në Durrës. Efektivët e policisë kufitare u arrestuan pasi në sajë të vlerave monetare, bënin kalimin e pa

No Pic available
  • 2019-03-05

Dalin detaje, killeri polak i kapur  në Kakavijë ka vrarë një shqiptar në Greqi

Mbrëmjen e sotme një shtetas polak me identitet të rremë u arrestua në Kakavijë dhe dyshimet e para ishin se kishim të bënim me një vrasës me pagesë që kërkohej nga Interpoli për disa ngjarje kriminale në Greqi. Të tjera detaje janë zbardhur tashmë për personin me inicialet D.K, i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama