Rezultate te kerkimit per termin: +Mijra

Meta: total 1000 / total_found 1224 / time 0.000 / keyword[0] mijra / docs[0] 1224 / hits[0] 1492 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Agron Llakaj flet për politikën dhe mahnit me exit pollin e tij për 25 qershorin

Intervistoi: Andrea Danglli Po qesh sepse sdua të qaj! Nuk dua të dorëzohem duke luftuar mbi të keqen,-Kështu e përkufizon mjeshtri i humorit Agron Llakaj sfidën që i hap realiteti i cili vjen dhe ikën duke ndryshuar thjesht dhe vetëm një datë në kalendar. Mes buzëqeshjes, sarkazmës d

No Pic available
  • 2017-06-07

Lufta gjasht ditore e 1967-ës: Pse fitorja e Izraelit ka ln gjurm t thella edhe sot

Para 50 vjetsh nis lufta gjasht ditore: Izraeli sulmoi njkohsisht tre vende arabe fiqnj, q kishin krcnuar t asgjsonin shtetin hebre. Fitorja e Izraelit ka ln gjurm t thella n rajon edhe sot. Ndihej si nj krcnim ekzistencial pr Izraelin, kujton Moshe Milo kohn para shprthimit t lufts. Milo ishte asko

No Pic available
  • 2017-05-25

Përsëri për virgjëreshat e maleve, tashmë në një kohë moderne

Një roman i ri i Emmanuelle Favier për Shqipërinë Luan Rama Ishim takuar shpesh me Emmanuelle Favier pranë shtëpisë së saj, në Place Flora-Tristan. Një vajzë e gjatë, simpatike, me një fytyrë të ëmbël normande dhe sy blu. Donte të shkruante për virgjëreshat e përbetuara shqipta

TRE LAJME HIPOKRITE!
  • 2017-05-02

TRE LAJME HIPOKRITE!

Artan FUGA Lajmi i parë: tre antarë të KQZ, siç thuhet të ardhur atje me përkrahjen e PD, na paskan bërë një deklaratë ku denoncojnë se ardhja e kandidatëve me një ose dy ditë vonesë qenka e kundërligjshme dhe se ata distancohen nga kjo. U pikaaa deklaratës së tyre. Kujtojnë se i

No Pic available
  • 2017-04-18

Françesk Radi- Këngë që le jehonë përjetësie

Esse-In Memoriam të Françesk Radit Nga Raimonda MOISIU Françesk Radi ishte njeri i përzemërt, fisnik dhe tejet modest, talent me shpirtin e lirë të një artisti të shkëlqyer, gjithmonë në kërkim të së bukurës, nën fuqinë e tingujve të kitarës në shtegtimin pafund të pasionit da

No Pic available
  • 2017-04-13

80 vjet Kishë Autoqefale

Nga Dhimitër Qosja Një përvjetor për Kishën Ortodokse Autoqefale të Shqipërisë shënohet më 12 prill të vitit 2017, plot 80 vjet nga njohja ligjërisht e saj, Kishë Autoqefale, krahas Kishave të tjera Ortodokse Autoqefale simotra të botës. Por rrënjët e Ortodoksisë në Shqipëri vi

Artan Fuga i përgjigjet Henri Çilit: Je njeri i neveritur dhe gënjeshtar. Unë 500 mijë euro si kam parë, po ti ke marrë urdhër të më sulmosh
  • 2017-03-11

Artan Fuga i përgjigjet Henri Çilit: Je njeri i neveritur dhe gënjeshtar. Unë 500 mijë euro si kam parë, po ti ke marrë urdhër të më sulmosh

Nga Artan Fuga   Miq më thonë se një njeri që e quan veten Henri Cili, paska mbush shumë faqe gazete të mapos sot, të cilën unë nuk e di sesa kopje shet, sa të ardhura nxjerr, dhe me çfarë financohet, se nuk më intereson kjo gjë, nuk e lexoj, ku paska treguar marrëdhëniet e