Rezultate te kerkimit per termin: +Mijra

Meta: total 1000 / total_found 1168 / time 0.000 / keyword[0] mijra / docs[0] 1168 / hits[0] 1424 /
No Pic available
  • 2016-10-16

Marrveshja pr klimn n Ruand nj hap i rndsishm

Bashksia ndrkombtare n konferencn pr klimn ra dakord pr marrveshjen pr ndalimin e gazrave q shkaktojn efektin ser. Kompromisi u cilsua si suksesi m i madh q pas samitit t klims n Paris m 2015. Marrveshja synon q gradualisht t shmanget hidrofluorkarboni, FKW, q prdoret n frigorifer dhe n impiantet

No Pic available
  • 2016-10-13

FJALA E PLOTE/ Blushi: Nuk mund të jem në një qeveri me banditë, përdhunues dhe trafikantë

Ben Blushi ka zyrtarizuar edhe në Parlament largimin e tij dhe të deputetes Mimoza Hafizi nga Partia Socialiste. Duke thënë se po largohen nga Rilindja, por jo nga Shqipëria, Blushi tha: “Smund të jemi në një qeveri me banditë, përdhunues, trafikantë, injorantë. Rilindja është nj

Blushi zyrtarizon largimin nga PS: Smund të jem në një qeveri me banditë, përdhunues, trafikantë e injorantë
  • 2016-10-13

Blushi zyrtarizon largimin nga PS: Smund të jem në një qeveri me banditë, përdhunues, trafikantë e injorantë

Fjala e Ben Blushit sot në Parlament: Pse po ikim nga Rilindja! Dua të bej sot me dije një vendim që kam marrë bashkë me kolegen time te nderuar, zonjën Mimoza Hafizi. Nga sot zonja Hafizi dhe unë nuk do jemi më deputetë të Rilindjes. Sot jemi të çliruar, si njerëz të lirë, të ci

Blushi Une dhe Hafizi ikim nga Rilindja
  • 2016-10-13

Blushi Une dhe Hafizi ikim nga Rilindja

Transmetuar me 13102016 - 1243 Tirane 13 tetor 2016 NOAal- Ben Blushi deklaroi ne Kuvend se nga sot ai dhe deputetja Mimoza Hafizi nuk do jene me pjese te Rilindjesbr br Ne fjalen e sotme ne Kuvend ai paralajmeroi ate qe perflitet

Ule gishtin o antimperialisti i vockël!
  • 2016-10-06

Ule gishtin o antimperialisti i vockël!

Nga Keti Bazhdari Ule gishtin o antimperialisti i vockël! Se do të duhet pastaj… Z.Donald Lu do të mësojë që c’ke me të, të bësh detyrën tënde dhe kjo biles po’ pate fatin, se mund të jesh dhe pa fat. Të qënurit kryetar i një partie X nga mijra parti në botë, e

PSE DO TË KISHA QENË PËR IMPORTIMIN E PLEHRAVE
  • 2016-09-22

PSE DO TË KISHA QENË PËR IMPORTIMIN E PLEHRAVE

(Ribotim pas tre vjetësh me kërkesën e një intelektuali të ri) Artan FUGA Shqeva sytë nga habia. Një nga themeluesit dhe bartësit kryesorë të lëvizjes kundër importimit të mbetjeve në territorin shqiptar, para dy a tri ditësh, në një nga gazetat kryesore të përditshme deklaronte

Reagon Ridvan Bode: Skam lidhje me trukimet e Skënderbeut dhe as me bastet. Ky është sulm politik
  • 2016-09-10

Reagon Ridvan Bode: Skam lidhje me trukimet e Skënderbeut dhe as me bastet. Ky është sulm politik

Ish-ministri i Financave, Ridvan Bode ka reaguar pas akuzave të UEFA-s, se ai është i përfshirë në trukimet e ndeshjeve të Skënderbeut. Bode thotë se lidhja e tij me ekipin korçar të futbollist është vetëm si tifoz, pasi nuk ka qenë asnjëherë finacues apo anëtar i bordit drejtue