Rezultate te kerkimit per termin: +Mikpritet

Meta: total 36 / total_found 36 / time 0.000 / keyword[0] mikpritet / docs[0] 36 / hits[0] 37 /
O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma
  • 2019-04-10

O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma

O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma, fraza e njohur e poetit dhe emigrantit italian, kthyer në Itali në fillim të viteve 900 Emanuel Carnevalit, ka frymëzuar artisten shqiptare Jonida Xherri për të realizuar një projekt artistik. Për Shqiponline, artistja tregon s

Nënë Tereza përtej religjiozes
  • 2016-09-06

Nënë Tereza përtej religjiozes

EDI RAMA Për shumë kohë Nënë Tere za është përkujtuar dhe është kremtuar në vendin tonë, më së shumti e mbështjellë virtualisht me ngjyrat kuq e zi të flamurit kombëtar. Me të vërtetë, 40 vjet pasi iu mohua gjaku, emri dhe rrënjët e saj, përfshi këtu mjerisht edhe nga vendi

Për Nënë Terezën
  • 2016-09-04

Për Nënë Terezën

Nga Edi Rama   Për shumë kohë Nënë Tereza është përkujtuar dhe është kremtuar ne vendin tonë, më së shumti e mbështjellë virtualisht me ngjyrat kuq e zi të flamurit kombëtar. Me të vërtetë 40 vjet pasi ju mohua gjaku, emri dhe rrënjët e saj përfshi këtu, mjerisht edhe

No Pic available
  • 2016-09-03

Gruaja më e fuqishme e kësaj toke

Nga Edi Rama Për shumë kohë Nënë Tereza është përkujtuar dhe është kremtuar në vendin tonë, më së shumti e mbështjellë virtualisht me ngjyrat kuq e zi të flamurit kombëtar. Me të vërtetë 40 vjet pasi ju mohua gjaku, emri dhe rrënjët e saj përfshi këtu, mjerisht edhe nga vend

No Pic available
  • 2016-05-10

Presidenti Nishani mikpritet nga Presidentja e Republikës së Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarovi

10 maj 2016 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani, filloi sot një vizitë dyditore në Republikën e Kroacisë, ku u prit me nderimet dhe ceremonitë e rastit nga Presidentja kroate, zonja Kolinda Grabar-Kitarovic. Pas ceremonisë së mirëseardhjes, Presidenti Nishani dhe Presidentja kr

No Pic available
  • 2016-03-26

Rama ndjek live Bashën në TV: Bej çtë duash po nxito se duhet të votojmë

I sapokthyer nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi një bashkëbisedim me gazetarët ku foli për një sërë çështjesh. Duket se këtë intervistë të Bashës po e ndiqte live edhe kryeministri Edi Rama. Ky i fundit i përgjigjej deklaratave të

Rama: Kërcen prifti nga belaja. PD të nxitojë se do ta votojmë
  • 2016-03-26

Rama: Kërcen prifti nga belaja. PD të nxitojë se do ta votojmë

Mazhoranca Kryeministri i cilëson si pa lidhje kërkesat e kryedemokratit për mandatet Reforma – Është një reformë që duan sduan, do ta shikoni që do ta votojnë. Të gjitha të tjerat pastaj janë përpjekje për ta penguar, për ta vonuar, për ta shmangur, por janë të gjitha si a