Rezultate te kerkimit per termin: +Mikpritja +Artistes

Meta: total 3 / total_found 3 / time 0.000 / keyword[0] mikpritja / docs[0] 843 / hits[0] 933 / keyword[1] artistes / docs[1] 902 / hits[1] 1135 /
O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma
  • 2019-04-10

O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma

O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma, fraza e njohur e poetit dhe emigrantit italian, kthyer në Itali në fillim të viteve 900 Emanuel Carnevalit, ka frymëzuar artisten shqiptare Jonida Xherri për të realizuar një projekt artistik. Për Shqiponline, artistja tregon s

Vaçe Zela, e madhërishme  në shpirtin e myzeqarëve  dhe të shqiptarëve
  • 2014-02-21

Vaçe Zela, e madhërishme në shpirtin e myzeqarëve dhe të shqiptarëve

Nga Ndini R. Bardhi Vaçe Zela dhe krijimtaria e myzeqarit artist ka zgjuar interesin e shqiptarëve në Shqipëri dhe botë për shpirtin artistik dhe njerëzor, mrekullinë muzikale të jetës poetike në gjithëkohësinë e saj në breza njerëzish. Vaçja dhe myzeqari e ka kërkuar brumin artist

No Pic available
  • 2009-08-04

Carina Icking, një rrëfim për krenarinë ballkanase

Gjithçka ka lindur prej kureshtjes. Ashtu si edhe shumë të huaj të tjerë, në fillimet e shekullit XX, edhe Carina Icking u është drejtuar vendeve të Ballkanit, me një aparat fotografik në dorë për të fotografuar dhe për të sjellë detaje prej një rajoni që shumë pak e njohin në t