Rezultate te kerkimit per termin: +Milanez

Meta: total 469 / total_found 469 / time 0.000 / keyword[0] milanez / docs[0] 469 / hits[0] 508 /
Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

Milano, kush është 20-vjeçari që plagosi me thikë tre policë në stacion
  • 2017-05-19

Milano, kush është 20-vjeçari që plagosi me thikë tre policë në stacion

I lindur në Itali 20 vjet më parë nga baba tunizian dhe nënë italiane, me disa precedentë penalë, mes të cilëve njëri për drogë. Është ky identikiti i Ismail Tommaso Ben Yousef Hosni, italo-tuniziani, i cili të enjten plagosi me thikë një agjent të policisë dhe dy ushtarakë në s

Interi shkarkon trajnerin Stefano Pioli
  • 2017-05-10

Interi shkarkon trajnerin Stefano Pioli

Si një rrufe në qiell të hapur për gjëndjen e vështirë në të cilën ndodhet skuadra. Edhe pse dicka e tillë pritej të ndodhte në fund të sezonit, në mënyrë surprizë drejtuesit e Interit kanë shkarkuar nga detyra, 3 javë përpara fundit të Serisë A trajnerin Stefano Pioli. 51-vje

No Pic available
  • 2017-02-04

Rrëfehet piloti italian i avionit të rrëzuar në Ishëm, tregon kush ishin porositësit e drogës

Andrea Guido Guidi, 69-vjeçari italian, është menaxheri i ndaluar në shtator në Shqipëri, ku qëndroi deri pak ditë më parë me urdhër të hetuesve. Unë kam gabuar por nuk jam kriminel. Unë kisha për të parë një pistë. Ndoshta do të përdorej për marijuanën, kështu e nis shkrimin

Avioni i drogës, Corriere: Guido Guidi ka filluar të flasë!
  • 2017-01-28

Avioni i drogës, Corriere: Guido Guidi ka filluar të flasë!

Guido Guidi pak momente pas arrestimit në Ishëm Fillimisht kishte qëndruar në heshtje deri sa mohonte gjithçka, duke filluar që nga 200 kilogramët e marijuanës në avionin e tij turistik, i cili thuajse u përplas në shtator ndërsa ulej në një rrip toke në Ishëm, pranë Durrësit. Kës

Fotoja e atentatorit të Berlinit 2 orë para ekzekutimit në Milano
  • 2016-12-27

Fotoja e atentatorit të Berlinit 2 orë para ekzekutimit në Milano

Mediat italiane kanë publikuar një foto të atentatorit të Berlinit, Anis Amri të shpërndarë nga Kuestura e Milanos pas mbërritjes së tij në Stacionin Qendror. Është ora 00:58 e 23 dhjetorit. Dy orë më vonë Amri mbetet i vrarë në një shkëmbim zjarri me policinë në Sesto San Giova

No Pic available
  • 2016-11-25

Inter, çfarë turpi!

Një humbje e turpshme për Inter në Izrael kundër Beer Sheva. Mënyra se si erdhi kjo humbje është me të vërtetë e turpshme dhe aspak profesionale nga ekipi italian. Milanezët kaluan në avantazh të dyfishtë në pjesën e parë duke dominuar komplet ndeshjen por në pjesën e dytë nuk ë