Rezultate te kerkimit per termin: +Militanti

Meta: total 484 / total_found 484 / time 0.000 / keyword[0] militanti / docs[0] 484 / hits[0] 581 /
ISIS: Kemi vrarë një militant italian në Siri
  • 2019-03-18

ISIS: Kemi vrarë një militant italian në Siri

ISIS shpërndau një fotografi të trupit dhe dokumenteve të një shtetasi italian, i cili u vra gjatë rrethimit të Baghuz, bastion i fundit sirian i Shtetit Islamik. Sipas faqes, amerikane për monitorimin e xhihadizmit, dokumentet (kartë krediti dhe kartela shëndetësore) i takojnë Lorenzo O

No Pic available
  • 2019-02-09

Kiço Blushi, shkrimtari që do të mungojë

Kiço Blushi, një personazh me një kontribut të rëndësishëm në historinë e letrave dhe mendimit shqip pas viteve 70-të, u shua të premten pas një sëmundjeje të gjatë. Dramaturg, shkrimtar, skenarist, publicist, Blushi kishte gjithë cilësitë e një intelektuali të angazhuar, që i f

Ernesto Sabato: Një shqiptar ra në dashuri me gjyshen time
  • 2017-12-19

Ernesto Sabato: Një shqiptar ra në dashuri me gjyshen time

Ernesto Sabato, shkrimtari i shquar argjentinas dhe ndër më të mëdhenjtë e kontinentit latino-amerikan ka shumë vite që ka vdekur. Një shkrimtar që jetoi gjatë, shumë gjatë dhe që pothuaj një dhjetëvjeçar ai u shkëput nga letërsia, pasi nuk shikonte mirë nga sytë, çka e pengonte

Dy shpërthime të fuqishme në Somali, të paktën 25 të vrarë
  • 2017-10-29

Dy shpërthime të fuqishme në Somali, të paktën 25 të vrarë

Policia në kryeqytetin Mogadishu të Somalisë thotë se rrethimi 10 orësh i një hoteli ka përfunduar, meqë njëri prej pesë ekstremistëve e aktivizoi eksplozivin në trupin e tij, pas një sulmi nga i cili janë vrarë së paku 25 vetë. Oficeri i policisë në Mogadishu, Mohamed Dahir, i th

No Pic available
  • 2017-09-12

Amerika kujton 11 shtatorin

Donald Trump, për herë të parë si president do të udhëheqë vendin sot në ceremonitë përkujtime me rastin e sulmeve të 11 shtatorit në Nju Jork dhe Uashington në vitin 2001. Presidenti Trump do të shënojë 16 vjetorin e aktit në të rëndë terrorist në tokën amerikane me një cerem

11 shtatori, Trump: Tmerri është ngulitur në kujtesën tonë kombëtare
  • 2017-09-11

11 shtatori, Trump: Tmerri është ngulitur në kujtesën tonë kombëtare

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka mbajtur një minutë heshtje në një ceremoni në Shtëpinë e Bardhë, me rastin e 16-vjetorit të sulmeve terroriste të 11 shtatorit, 2001. Afro 3,000 njerëz janë vrarë pasi rrëmbyesit kanë përplasur katër aeroplanë komercialë në Q

No Pic available
  • 2017-07-22

Nga Artan Fuga/ Zgjedhjet në PD, komedi për budallenj

Nga Artan Fuga Partia demokratike është para një votimi për kryetarin e saj duke zbatuar mekanizmin “një anëtar – një votë”. Të gjitha parametrat tregojnë se do të jemi përpara një zgjedhje të gabuar, një farse politike, por që në fakt nuk lidhet vetëm me partinë