Rezultate te kerkimit per termin: +Milloshev

Meta: total 48 / total_found 48 / time 0.000 / keyword[0] milloshev / docs[0] 48 / hits[0] 79 /
No Pic available
  • 2016-08-25

Çitaku-Daçiçit: Po i ngrini memorial Millosheviçit

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, ka folur në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara. Ambasadorja në fjalën e saj kritikoi Serbinë për synimin se do të ngrejë një memorial për Sllovodan Millosheviçin, shkruan Gazeta Express në Kosovë “Kosova duhet të kërko

Ridrejtim trafiku në disa rrugë për shkak të festës së Vidovdanit
  • 2016-06-27

Ridrejtim trafiku në disa rrugë për shkak të festës së Vidovdanit

Drejtoria rajonale e policisë në Prishtinë ka ndërmarrë të gjitha masat e nevojshme për të përcaktuar lirimet, kufizimet, bllokimet e plota apo të pjesshme të segmenteve të caktuara të rrugëve magjistrale që lidhen me zonat - qytetet ku konsiderohet se do të zhvillohen manifestime t

Këto vende nuk do të kenë rrymë nesër
  • 2016-02-03

Këto vende nuk do të kenë rrymë nesër

KEDS-i njofton të gjithë konsumatorët e energjisë elektrike se nesër nuk do të ketë energji elektrike në disa zona të Kosovës, transmeton Indeksonline. Sipas KEDS-it, kjo ndërprerje e energjisë elektrike do të jetë për shkak

Aksident trafiku në udhëkryqin që lidhë Prishtinën-Podujevën dhe Milloshevën (Video)
  • 2015-12-20

Aksident trafiku në udhëkryqin që lidhë Prishtinën-Podujevën dhe Milloshevën (Video)

Një aksident trafiku ka ndodhur në mes dy veturave në udhëkryqin që lidhë Prishtinën me Podujevën dhe këto të dyja me fshatin Milloshevë. Aksidenti ngjau rreth orës 11:00, saktësisht në fshatin Lebane, njofton Klan Kosova. AdPlatf

Avni Ajeti flet për vrasjen e vëllait të tij, ish-ushtarit të UÇK-së (Video)
  • 2015-12-16

Avni Ajeti flet për vrasjen e vëllait të tij, ish-ushtarit të UÇK-së (Video)

Avni Ajeti, vëllai i Nazmi Ajetit që u vra në Milloshevë nga miku i tij, ka rrëfyer ekskluzivisht për Indeksonline rastin se si ka ndodhur. Ajeti ka thënë se ende nuk i është treguar arsyeja pse i është vrarë vëllai. As Policia de

No Pic available
  • 2015-12-14

Kujdes, sot testohet linja energjetike KosovëShqipëri

Operatori i Sistemit, Transmisionit dhe Tregut, KOSTT, ka njoftuar se sot do të bëhet energjizimi testues i linjës së re interkonektive të tensionit të lartë 400 kV, që lidh nënstacionet nënstacionin 400/220 kV Kosova B me nënstacionin Tirana 2, deri në kufi me Shqipërinë. Sipas komuni

Testohet linja energjetike Kosovë  Shqipëri
  • 2015-12-14

Testohet linja energjetike Kosovë Shqipëri

Operatori i sistemit, transmisionit dhe tregut (KOSTT) ka bërë të ditur se sot do të bëhet energjizimi testues i linjës së re interkonektive të tensionit të lartë 400 kV. Kjo do të lidh nënstacionet nënstacionin 400/220 kV Kosova B me nënstacionin Tirana 2, deri në kufi me Shqipërin