Rezultate te kerkimit per termin: +Milorad +Dodik

Total: 248
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:54.861Z

Milorad Dodik: Bosnja do të ndahet

Presidenti i Republikës Serbe brenda Bosnjes, Milorad Dodik, deklaroi se “do të vijë dita që shteti do të ndahet dhe serbët do të formojnë shtetin e tyre”. Duke folur për të përditshmen serbe “Vecernje Novosti”, kryemini

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.565Z

Ivica Daçiç dhe Milorad Dodik vizitë në Pejë

Një delegacion i madh zyrtarësh serbë do të qëndrojë sot në Patrikanën e Pejës. Sipas mediave kosovare Zv.kryeministri serb Iivca Daciç dhe presidenti i Republikës serbe të Bosnjës Milorad Dodik do të marrin pjesë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.603Z

Milorad Dodik: Serbia të marrë veriun, pastaj të njohë Kosovën

Presidenti i Republikës Serbe të Bosnjës, Milorad Dodik, ka vlerësuar se veriu i Kosovës është realitet dhe se Serbia duhet të kërkoj që ajo pjesë t`i takoj asaj, me pranimin e pjesës tjetër të Kosovës si shtet, me kusht q&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.497Z

Dodik paditet penalisht

Organizata Klubi Alternativ me seli ne Trebinje vendosi njezeri qe te ngre padi penale kunder Milorad Dodik. Sipas kumteses se publikuar te henen Organizata Klubi Alternativ thekson se ndaj Milorad Dodik banor i Laktasi dhe kryeminister aktual i Republika Srpska rendojne nje varg veprash penale ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.915Z

Mesic: Dodik ndjek politiken e Milloshevic

Presidenti i Kroacise, Stipe Mesic ka kritikuar liderin e serbeve te Bosnjes, Milorad Dodik per politikat qe po ndjek, te cilat sipas tij synojne te destabilizojne Bosnje e Hercegovinen. “Ajo qe Milorad Dodik po ben sot eshte vazhdimi i politikave te Sllobodan Milloshevic, por ne m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.390Z

Dodik: Serbiaduhet ta pranojëhumbjen e Kosovës

BEOGRAD- Serbia duhet ta pranojë humbjen e Kosovës, deklaroi kryeministri i Republikës Serbe të Bosnjes, Milorad Dodik. "Beogradi duhet të jetë i ndërgjegjshëm se Kosova nuk është më pjesë e Serbisë", theksoi Dodik në një intervistë për gazetën "Veçernje novosti&quo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.755Z

BeH Dodik vendos kufij nderetnike

Qeveria e Republikes Serbe te Bosnjes ka urdheruar sot Ministrin e Drejtesise qe te nise hartimin e planit per kufirin nderetnik ne BeH. Lajmin e ka komunikuar per mediat kryeministri Milorad Dodik pas mbledhjes se kabinetit te tij. Vendosem te zbatojme kete plan per shkak se struktura

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama