Rezultate te kerkimit per termin: +Miloshoski

Total: 108
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.704Z

Bakojani-Miloshoski, serish takim

Shefi i diplomacise maqedonase, Antoni Miloshoski sot pasdite ne Paris, serish do te takohet me homologen e tij greke, Dora Bakojanis, beri te ditur, MPJ e Maqedonise. Ne kete takim i cili eshte caktuar te enjten do te bisedohet lidhur ceshtjen e emrit kushtetues te Maqedonise, pa hyre detaje te ide

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.323Z

Miloshoski viziton zyrtarisht sot Kosovën

Me ftesë të ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, Skënder Hyseni, ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Antonio Miloshoski, do të vizitojë sot Prishtinën. Përvecc me homologun e tij, ministrin e Jashtëm të Kosovës, Skënder Hyseni, ministri Miloshoski, në vizitën e tij njëditor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.461Z

Miloshoski në Tiranë, takime me krerë të shtetit

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Antonio Miloshoski zhvillon sot një vizitë zyrtare në Tiranë me ftesë të Ministrit të Jashtëm shqiptar, Ilir Meta, në kuadër të nismave të tij për bashkëpunim të intensifikuar rajonal. Shefi i diplomacisë Antonio Miloshoski do të takohet edhe me p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.461Z

Miloshoski në Tiranë, takim me krerë të shtetit

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Antonio Miloshoski zhvillon sot një vizitë zyrtare në Tiranë me ftesë të Ministrit të Jashtëm shqiptar, Ilir Meta, në kuadër të nismave të tij për bashkëpunim të intensifikuar rajonal. Shefi i diplomacisë Antonio Miloshoski do të takohet edhe me p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.855Z

Miloshoski në Bruksel për procesin integrues

Bruksel-Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Antonio Miloshoski ndodhet në Bruksel, ku pritet të zhvillojë një takim me komisionarin evropian për zgjerim Olli Rehn. Në qendër të këtij takimi do të jetë procesi i integrimit të Maqedonisë në Bashkim Evropian, për progresin në realizimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.209Z

Miloshoski takim me Clinton, disktutojnë "emrin"

Ministri i Jashtëm, Antonio Miloshoski është takuar në Londër me me Sekretaren amerikane të Shtetit, Hillary Clinton. Kryediplomati maqedonas ka arritur që t'i shpjegojë Clintonit qëndrimet që ka Maqedonia dhe angazhimin e saj në kuadër të misionit ndërkombëtar ushtarak ISAF të NATO

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.002Z

Miloshoski: Presim datën për fillimin e negociatave për integrimin

Shefi diplomacisë maqedonase, Antonio Miloshoski shpreson se Maqedonia gjatë këtij viti do të marr datën për fillimin e negociatave me Bashkimit Evropian. "Pas liberalizimit të vizave dhe raportit pozitiv nga Komisioni Evropian, Maqedonia shpreson të ecë përpara në procesin e integrimit.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama