Rezultate te kerkimit per termin: +Miloshoskit

Total: 5
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.470Z

Vizita e ministrit të Jashtëm maqedonas

Miloshoski viziton zyrtarisht sot Kosovën Me ftesë të ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, Skënder Hyseni, ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Antonio Miloshoski, do të vizitojë sot Prishtinën. Përveç me homologun e tij, ministrin e Jashtëm të Kosovës, Skënder Hyseni, ministri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.317Z

Miloshoski viziton zyrtarisht sot Kosoven

Me ftese te ministrit te Puneve te Jashtme te Kosoves, Skender Hyseni, ministri i Jashtem i Maqedonise, Antonio Miloshoski, do te vizitoje sot Prishtinen. Miloshoski viziton zyrtarisht sot Kosoven Takime me kreret me te larte te shtetitPervec me homologun e tij, ministrin e Jashtem te Ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.429Z

Kosove-Maqedoni, epoke e re marredheniesh

Fillon nje ere e re ne marredheniet mes Kosoves dhe Maqedonise. Ky ishte mesazhi i shefave te diplomacise se Kosoves dhe Maqedonise, Skender Hysenit dhe Antonio Miloshoskit, te cilet sot perhere te pare zyrtarisht u takuan ne Shkup. Ministri i Jashtem i Kosoves, Skender Hyseni e ka falend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.116Z

Milloshovski- Bakojanis: Të përmirësojmë marrëdhëniet

Shkup -Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Antonio Miloshoski i ka dërguar një letër homologes greke Dora Bakojanis, ku i kërkohet përmirësimi i marrëdhënieve midis Athinës dhe Shkupit. “Në funksion të zhvillimit të marrëdhënieve bilaterale dhe me qëllim të zhvillimin të bashkëpun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.209Z

Miloshoski takim me Clinton, disktutojnë "emrin"

Ministri i Jashtëm, Antonio Miloshoski është takuar në Londër me me Sekretaren amerikane të Shtetit, Hillary Clinton. Kryediplomati maqedonas ka arritur që t'i shpjegojë Clintonit qëndrimet që ka Maqedonia dhe angazhimin e saj në kuadër të misionit ndërkombëtar ushtarak ISAF të NATO

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.371Z

Hyseni -Miloshoski: Së shpejti ambasadat

Fillon një erë e re në marrëdhëniet mes Kosovës dhe Maqedonisë. Ky ishte mesazhi i shefave të diplomacisë së Kosovës dhe Maqedonisë, Skënder Hysenit dhe Antonio Miloshoskit, të cilët sot përherë të parë zyrtarisht u takuan në Shkup. Ministri i Jashtëm i Kosovës, Skënder Hysen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.330Z

Zgjidhja e grindjes me Greqinë, prioritet për partitë në Maqedoni

Nga Express më 21 maj 2011 në ora 14:30 Zgjidhja e kontestit rreth emrit me Greqinë, qëndron si prioritet në programet zgjedhore të të gjitha partive politike në Maqedoni. VMRO-DPMNE në pushtet shprehet e gatshme për vazhdimin e negociatave, por thotë se nuk do të pranojë asnjë zgji

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama