Rezultate te kerkimit per termin: +Milto +Kutali

Meta: total 104 / total_found 104 / time 0.000 / keyword[0] milto / docs[0] 337 / hits[0] 469 / keyword[1] kutali / docs[1] 112 / hits[1] 174 /
Vepra e panjohur e Martin Camajt për gjakmarrjen në MetroFest,
  • 2017-11-01

Vepra e panjohur e Martin Camajt për gjakmarrjen në MetroFest,

Ka hapur siparin sot edicioni i parë i Festivalit të  dramës shqipe  MetroFest, organizuar nga Qendra Kulturore Tirana (Teatri Metropol). Në këtë edicion të parë të festivalit janë përzgjedhur vepra të panjohura të arkivit, si Loja e Mbasdrekës e Martin Camaj, Armiqtë e Sh

No Pic available
  • 2017-02-02

Fotoja e dhimbshme Ndrenikës në korridorin e spitalit që ngjalli revoltë në rrjetet sociale

Fotoja e aktorit Robert Ndrenika duke pritur i ulur në një karrige në ambientet e QSUT-së shkaktoi mjaft reagime në rrjetet sociale. Ata janë shprehur të revoltua, duke kritikuar gjendjen e shëndetësisë në vend. Aktori qëndron i ulur në një karrige, me duar të kryqëzuara në një ng

Gjendja shëndetësore e Robert Ndrenikës, shtyn shfaqjen Mendohu Xhakomino
  • 2017-01-31

Gjendja shëndetësore e Robert Ndrenikës, shtyn shfaqjen Mendohu Xhakomino

Vepra nën regjinë e Milto Kutalin ka premierën më 8 shkurt në Teatrin e Metropolit Mendohu Xhakomino vepra me regji të Milto Kutalit do të ngjitet premierë në skenën e Teatrit Metropol më 8 shkurt. Dhe pse ishte paralajmëruar për tu shfaqur më 2 shkurt, gjëndja shëndetësore jo e mir

Rikthehet Robert Ndrenika, në rolin e një profesori
  • 2017-01-26

Rikthehet Robert Ndrenika, në rolin e një profesori

Vetëm dy javë më parë më 10 janar ai mbushi 75 vjecc. Një nga emrat më të dashur të teatrit shqip, Robert Ndrenika do të ngjitet së shpejti në skenën e Teatrit të Metropolit në veprën “Mendohu Xhiakomino” nën regjinë e Milto Kutalit. Regjisori ka kohë që ka nisur prov

No Pic available
  • 2016-10-04

Arben Derhemi: Fjalët e At Zef Pllumit që dua ti them në Parlament

Nga Anila Dedaj Arben Dehremi në petkun e At Zef Pllumit në një skenë ndryshe dhe më pranë veprës Rrno për me tregue. Një vepër që aktori i mirënjohur dëshiron ta përmbledhë me një thënie të Ismail Kadaresë: Gjithë shoqëria shqiptare ka nevojë për këtë rrëfenjë, për ata

Ndrenika e Rondo kthehen në skenë pas problemeve me shëndetin
  • 2016-07-16

Ndrenika e Rondo kthehen në skenë pas problemeve me shëndetin

Teatri i Metropolit duket se do të tërheqë jo pak vëmendjen e publikut gjatë sezonit të ri artistik. Ndërsa pritet që të shpallet kalendari përfundimtar, institucioni grish herë pas here publikun me informacione të reja mbi atë çka pritet të ndodhë gjatë muajve në vijim në sken

Aktori Arben Derhemi: Teatri Kombëtar është privatizuar nga drejtori Çuli
  • 2016-02-25

Aktori Arben Derhemi: Teatri Kombëtar është privatizuar nga drejtori Çuli

Karriera e tij artistike i ngjan rrugëtimit të Johan Padanit, plot zbulime e çudira. Prej ditës së sotshme, në skenën e Teatrit Kombëtar Eksperimental "Kujtim Spahivogli" do të ringjitet monodrama e Dario Fo, "Johan Padan dhe Amerikat", me regji të Milto Kutalit. Për aktorin Arben Derhe