Rezultate te kerkimit per termin: +Mimoza +Xhafaj

Meta: total 151 / total_found 151 / time 0.000 / keyword[0] mimoza / docs[0] 6234 / hits[0] 9618 / keyword[1] xhafaj / docs[1] 5032 / hits[1] 10543 /
Sondazhi: PS merr 16 mandate në Tiranë, 13 PD, 4 LSI, 1 LIBRA
  • 2017-06-19

Sondazhi: PS merr 16 mandate në Tiranë, 13 PD, 4 LSI, 1 LIBRA

Në betejën për Tiranën, qarkun me 34 mandate deputetësh, Partia Socialiste ruan të njëjtin rezultat të para katër viteve. Në sondazhin e Ora News dhe IPR Marketing të publikuar mbrëmjen e sotme në Tonight Ilva Tare, PS ka marrë 44% të votave nga 44.1% në 2013. Merr 16 manda

No Pic available
  • 2017-06-01

EMRAT/ Ja kandidatët për deputetë që mund të fitojnë në Tiranë

Në bazë të sondazhit të Ora News dhe IPR Marketing, këta janë deputetët që mund të fitojnë mandatin në zgjedhjet e përgjithshme të 25 qershorit në Qarkun e Tiranës. Kandidatët ePS: Qarku Tiranë Elona Gjebrea Besnik Bare Oljta Xhacka Blerian Gjylameti Pandeli Majko Saimir Tahiri Vasi

No Pic available
  • 2017-05-31

Kandidatët për deputetë që mund të fitojnë në Tiranë

Në bazë të sondazhit të Ora News dhe IPR Marketing, këta janë deputetët që mund të fitojnë mandatin në zgjedhjet e përgjithshme të 25 qershorit në Qarkun e Tiranës. Kandidatët ePS: Qarku Tiranë Elona Gjebrea Besnik Bare Oljta Xhacka Blerian Gjylameti Pandeli Majko Saimir Tahiri Vasi

Shtyhet afati per vettingun, Parlamenti kthen listën me 21 kandidatë
  • 2017-03-06

Shtyhet afati per vettingun, Parlamenti kthen listën me 21 kandidatë

Seanca e jashtëzakonshme parlamentare e punimeve të Kuvendit ka zgjatur vetëm pak minuta, ndërsa është mbyllur me vendim për shtyrjen edhe me 7 ditë të afatit të garës së çelur nga Avokati i Popullit për Komisionet e Vettingut. Në këtë mënyrë Kuvendi shtyu afatet për ngritjen e k

Të pavarurit bëjnë qejf me paratë e shtetit, ngelën gjithë kohën në avion
  • 2016-11-19

Të pavarurit bëjnë qejf me paratë e shtetit, ngelën gjithë kohën në avion

Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Fatmir Xhafaj, kërkoi dje nga Ministria e Financave që të verifikojë shpenzimet e fondeve nga institucionet e pavarura. Xhafaj tha dje gjatë mbledhjes së Komisionit të Ligjeve se titullarët e institucioneve të pavarura ankohen për mungesa fondesh, por

No Pic available
  • 2016-09-24

Sa miliona marrin deputetët: Ja kush janë më pasanikët

Open Data Albania sapo ka publikuar renditjen e pasurive të deputetëve, sipas deklarimit zyrtar të të ardhurave. Ja disa nga gjetjet kryesore: Deputeti më i paguar për punë si deputet dhe të tjera angazhime profesionale, gjatë vitit 2015 rezulton zoti Anastas Angjeli, i cili ka të ardhura

Renditja e 2015/ Ja deputeti me më shumë të ardhura
  • 2016-09-24

Renditja e 2015/ Ja deputeti me më shumë të ardhura

Open Data Albania ka publikuar ditën e sotme të dhënat në lidhje me të ardhurat e deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë për vitin 2015. Ashtu sicc kohë më parë kishte paralajmëruar, në hulumtimin e ODA është realizuar renditja dhe kategorizimi sipas burimit të të ardhurave, e n