Rezultate te kerkimit per termin: +Minds

Meta: total 34 / total_found 34 / time 0.000 / keyword[0] minds / docs[0] 34 / hits[0] 50 /
No Pic available
  • 2016-09-03

Ancelotti këshillon Ramën: Një lider nuk duhet të jetë autoritar

Karlo Ançeloti ka qenë i ftuar i veçantë i kryeministrit Edi Rama në një promovim të veçantë të librit të tij, Quiet Leadership: Winning Hearts, Minds and Matches (Lidershipi i qetë: Të fitosh zemrat, mendjet dhe ndeshjet). Takimi mes trajnerit aktual të Bayern Mynih, është zhvilluar

VIDEO/ Ançeloti në Tiranë me Ramën e De Biazin, ja çfarë thotë për Shqipërinë
  • 2016-09-03

VIDEO/ Ançeloti në Tiranë me Ramën e De Biazin, ja çfarë thotë për Shqipërinë

Karlo Ançeloti ka qenë i ftuar special i kryeministrit Edi Rama në një promovim të veçantë të librit të tij, Quiet Leadership: Winning Hearts, Minds and Matches (Lidershipi i qetë: Të fitosh zemrat, mendjet dhe ndeshjet). Para një paneli me disa nga figurat më të shquara të futboll

Ancelotti:
  • 2016-09-03

Ancelotti: "Të fitosh zemrat, mendjet dhe ndeshjet

Qendra për Hapje dhe Dialog (COD) në Kryeministri mirëpriti mbrëmjen e sotme trajnerin italian të futbollit Carlo Ancelotti, të ftuarin e posaçëm të kryeministrit Edi Rama, me të cilin zhvilluan një bashkëbisedim me personalitete nga bota e sportit, publicistikës, politikës, trupit di

Ançeloti në Tiranë, ja çfarë tha për Shqipërinë dhe De Biazin
  • 2016-09-03

Ançeloti në Tiranë, ja çfarë tha për Shqipërinë dhe De Biazin

Karlo Ançeloti ka qenë i ftuar special i kryeministrit Edi Rama në një promovim të veçantë të librit të tij, "Quiet Leadership: Winning Hearts, Minds and Matches" (Lidershipi i qetë: Të fitosh zemrat, mendjet dhe ndeshjet). Para një paneli me disa nga figurat më të shquara të futboll

Carlo Ancelotti i ftuar special i Ramës, bisedë për sportin
  • 2016-09-02

Carlo Ancelotti i ftuar special i Ramës, bisedë për sportin

Në një mbrëmje të veçantë në hollin protokollar, kryeministri Edi Rama bashkëbisedoi në panelin e COD me Carlo Ancelotti, në prani të të ftuarve nga bota e sportit, publicistikës, politikës, trupit diplomatik dhe medias. Carlo Ancelotti vjen në Shqipëri si i ftuar i posaçëm i Kryem

Epshet e Jetimores
  • 2016-05-21

Epshet e Jetimores

Nga Enkel Demi Ajo çka po mësohet nga Jetimorja e Shkodrës është e përshtatshme për skenarët e serialit Criminal Minds. Po raportohet që vajza të vogla janë dhunuar seksualisht, djem që janë goditur me shkop në plagë, pasi janë rrethprerë. Fëmijët kanë në trup shenja djegie,

Tritoli në Tiranë ka lidhje me muxhahedinët iranianë?
  • 2016-03-15

Tritoli në Tiranë ka lidhje me muxhahedinët iranianë?

Shpërthimet me eksploziv rikthehen në seri në qytetin e Tiranës. Mëngjesin e djeshëm rreth orës 03:15 minuta në rrugën "Myslym Keta" ndodhi shpërthimi me eksploziv i një bar-kafeje, jo shumë larg komisariatit nr. 4 në Tiranë. Si pasojë e aktivizimit të lëndës plasëse janë shkakt