Rezultate te kerkimit per termin: +Minerale

Total: 2039
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.910Z

Zbulohen minerale në Afganistan

E përditshmja amerikane, "New York Times", ka njoftuar se gjeologët amerikanë dhe zyrtarët e Pantagonit, kanë zbuluar në Afganistan depozita minerale, në vlerë prej 1 mijë miliardë dollarë. Komandanti i komandës qendrore amerikane, gjenerali Dejvid Petraus, i ka thënë gazetës se zbul

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.206Z

Kristale dhe minerale në pulla postare

Posta e Kosovës ka emetuar dy pulla të reja postare në pamjen e të cilave pasqyrohen kristale dhe minerale të Republikës së Kosovës. Kosova është e shumë e pasur me minerale dhe kristale të ndryshme. Kristalet dhe mineralet e minierës "Trepça" joshin që në shikim të parë me një b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.314Z

METE prezanton hartën e burimeve minerale në Shqipëri

TIRANË- Ministria e Ekonomisë Tregtisë dhe Energjetikës ka prezantuar sot hartën për burimet minerale në vend.“Në hartën e Burimeve minerale të Shqipërisë, në tekstin dhe katalogun e tij pasqyrohen rreth 15 vendburime nafte, 6 vendburime gazi, mbi 500 vendburime të mineraleve të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.924Z

Industria minerale Collaku Gati per ruajtjen e mjedisit

Ministria e mjedisit ka ne fokus ruajtjen e hapsires pyjore dhe kullotave ndersa zhvillimi i industrise minerale ndikon ne shkaterimin e ketij mjedisi. Kjo kontradite kerkon gjetjen e nje zgjidhjeje te kenaqshme e cila te mos cenoj si mjedisin ashtu edhe zhvillimin ekonomik te vendit. Keshtu pohoi N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.353Z

Kamioni me minerale perplas dy autovetura

brbrNje kamion i ngarkuar me minerale eshte perplasur me dy automjete ne autostraden Durres 8211 Tirane ne afersi te Sukthit Ngjarja ka ndodhur rreth ores 1100 ne korsine me drejtim Tiranen ku per shkak te nje manovrimi te gabuar kamioni eshte permbysur duke bllokuar nje aks te autostrades Gjate p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.340Z

Bode kundër Rulit, kompanitë minerale s’paguajnë taksa

Kompanitë që kanë marrë lejë minerale në shumë raste nuk paguajnë taksa dhe tatime, ashtu sikundër u nënshtrohen të gjitha bizneset e tjera. Në këtë përfundim ka dalë dje ministri i Financave, Ridvan Bode, gjatë analizës 6-mujore të administratës tatimore. Sipas tij, shumë kompa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.260Z

Renta minerale, Tatim-Taksat në Fier përfituan 4.9 milion lekë

Tatim-Taksat në Fier kanë përfituar 4.9 milionë lekë në vit vetëm nga taksa e rentës minerale, ndërsa të regjistruara janë 19 kompani shfrytëzuese. Sipas Drejtorit të Tatim-Taksave në Fier, ka pasur kompani që kanë vonuar pagesat, apo kanë tentuar t’i shmanget detyrimit, të c

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama