Rezultate te kerkimit per termin: +Minesota

Meta: total 273 / total_found 273 / time 0.000 / keyword[0] minesota / docs[0] 273 / hits[0] 313 /
SHBA, nuk ka padi për dy agjentët që vranë një afro-amerikan
  • 2017-05-03

SHBA, nuk ka padi për dy agjentët që vranë një afro-amerikan

Nuk do të pësojnë akuza federale dy agjentët e bardhë që në korrik 2016 vranë në Baton Rouge, në Louisiana, 37-vjeçarin afro-amerikan Alton Sterling, i cili shiste cd në rrugë, duke shkaktuar një valë protestash në të gjithë vendin kundër dhunës dhe paragjykimeve raciste të poli

Polonia kërkon ekstradimin e të akuzuarit nazist
  • 2017-03-14

Polonia kërkon ekstradimin e të akuzuarit nazist

Polonia thotë se do të kërkojë arrestimin dhe ekstradimin e një personi të moshuar në Minesota, i identifikuar nga agjencia e lajmeve Associated Press si ish komandant nazist, përgjegjës për masakrimin e 44 civilëve gjatë Luftës së Dytë Botërore. Agjencia Associated Press thotë se 9

Apeli mbledh dëshmitë për urdhrin e Donald Trump për emigrimin
  • 2017-02-07

Apeli mbledh dëshmitë për urdhrin e Donald Trump për emigrimin

Gjykatat e Apelit në Shtetet e Bashkuara do të dëgjojnë sot dëshmi për rivendosjen ose jo të urdhrit ekzekutiv të presidentit Donald Trump, i cili u ndalon hyrjen në SHBA të gjithë refugjatëve, ashtu si edhe udhëtarëve nga shtatë vende me shumicë myslimane. Gjykata e Qarkut të Apel

Gjykata e Apelit rrezon Donald Trump
  • 2017-02-05

Gjykata e Apelit rrezon Donald Trump

p styletext-align justifyGjykata Federale e Apelit ne SHBA ka rrezuar nje kerkese te administrates se presidentit Trump per te rivendosur bllokimin e hyrjes se shtetasve nga shtate vende pasi nisma ishte hedhur poshte te premten nga nje gjyqtar federal Vendimi i marre nga apeli nenkupton se nisma T

No Pic available
  • 2017-01-17

Ka alergji ndaj bashkëshortit. Historia e kësaj gruaje do ju çudisë

29 vjeçarja Johanna Watkins nga Minesota nuk mund të puthë bashkëshortin e saj Scott, madje as të kalojë kohë në të njëjtën dhomë. Ajo vuan nga një sindromë e quajtur Mast Cell Activation, një çrregullim i rrallë i sistemit imunitar , që do të thotë se ajo është alergjike nga

No Pic available
  • 2016-12-31

Senatorët amerikanë zotohen për sanksione më të ashpra ndaj Putinit

Senatori John McCain tha se SHBA-ja nuk do të bëjë pazar faustian me presidentin e Rusisë, Vladim Putin, pavarësisht spekulimeve se presidenti i zgjedhur, Donald Trump, mund të heqë sanksionet me qëllim të përmirësimit të marrëdhënieve Duke folur në një intervistë ekskluzive për Ra

Çfarë ka ndodhur më 28 dhjetor?
  • 2016-12-28

Çfarë ka ndodhur më 28 dhjetor?

1065 – Në Londër, shenjtërohet Manastiri Westminster, i njohur si Westminster Abbey. Sipas gojëdhënës, më shumë se 1 mijë vjet më parë, një peshkatar në lumin Thames pa vizionin e Shën Pjetrit në breg. Manastiri u ngrit pikërisht në vendin ku u shfaq Shën Pjetri; kjo është