Rezultate te kerkimit per termin: +Ministr

Meta: total 293 / total_found 293 / time 0.000 / keyword[0] ministr / docs[0] 293 / hits[0] 365 /
DOSSIER/Kush ishte juristi shqiptar Dr. Jur. Emid Tedeschini (1909-1989)
  • 2017-03-02

DOSSIER/Kush ishte juristi shqiptar Dr. Jur. Emid Tedeschini (1909-1989)

Dr.jur.Emid Tedeschini lindi në Durrës në vitin 1909 në familjen të vjeter durrsake të parët e së cilës kane qenë mjekë dhe farmacista dhe në të njajtën kohe edhe me funksione diplomatike si konsuj të përgjitheshëm të Republikes së Venedikut qyshë nga vitit 1766 dhe mbas vit

E PLOTE/ Misioni i panjohur i zv.ministres së Berishës në Moskë në prill 2012. Kërkesa e Tiranës: Berisha në Rusi, Lavrov në Shqipëri
  • 2016-12-04

E PLOTE/ Misioni i panjohur i zv.ministres së Berishës në Moskë në prill 2012. Kërkesa e Tiranës: Berisha në Rusi, Lavrov në Shqipëri

Nga Thanas Mustaqi Në vitet 2011-2012 Shqipëria përpiqej të vinte në funksionim të gjitha nivelet e marrëdhënieve me Rusinë, duke siguruar një ftesë për kryeministrin Berisha në Petërburg dhe një vizitë të kryediplomatit rus Lavrov në Shqipëri. Këto fakte bëhen të ditura n

No Pic available
  • 2016-11-30

Ish-deputetja e BDI-së më e përgjuara, 1133 përgjime për 2 mijë ditë

Ermira Mehmeti, ish-deputetja e BDI-së ka qenë një nga politikanet më të përgjuara gjatë periudhës së kaluar nga DSK. Kjo është zbuluar nga dokumentet e dosjes Target që po hetohet nga Prokuroria Publike Speciale. Deputetja Ermira Mehmeti  është përgjuar 1.133 herë në interval pre

No Pic available
  • 2016-11-30

Ish-deputetja Emira Mehmeti, më e përgjuara, 1133 përgjime për 2 mijë ditë

Ermira Mehmeti, ish-deputetja e BDI-së ka qenë një nga politikanet më të përgjuara gjatë periudhës së kaluar nga DSK. Kjo është zbuluar nga dokumentet e dosjes Target që po hetohet nga Prokuroria Publike Speciale. Deputetja Ermira Mehmeti  është përgjuar 1.133 herë në interval prej

No Pic available
  • 2016-11-30

Ish-deputetja Ermira Mehmeti, më e përgjuara, 1133 përgjime për 2 mijë ditë

Ermira Mehmeti, ish-deputetja e BDI-së ka qenë një nga politikanet më të përgjuara gjatë periudhës së kaluar nga DSK. Kjo është zbuluar nga dokumentet e dosjes Target që po hetohet nga Prokuroria Publike Speciale. Deputetja Ermira Mehmeti  është përgjuar 1.133 herë në interval prej

Ndrikull, Pederast, Të thyej: Çfarë nuk u dëgjua dje në Kuvend
  • 2016-11-25

Ndrikull, Pederast, Të thyej: Çfarë nuk u dëgjua dje në Kuvend

Ashtu si çdo të enjte, seanca parlamentare ka qenë e ndezur dhe plot tensione. Sharje dhe fyerje nga më të ndyrat janë dëgjuar teksa nuk janë kursyer edhe me kërcënime. Deputeti Sali Berisha ka përmendur dje emrin e ministrit Ditmir Bushati si ministri që u përfol disa muaj më par

Rama mbledh qeverinë pa ministrat e LSI në Gjirokastrës
  • 2016-10-22

Rama mbledh qeverinë pa ministrat e LSI në Gjirokastrës

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot në Gjirokastër, ministrat e kabinetit qeveritar, që vijnë nga radhët e Partisë Socialiste. Takimi i paralajmëruar një ditë më parë po zhvillohet tek Hotel Çajupi dhe sikundër është bërë e ditur në të mungojnë ministrat e Lëvizjes Socialiste