Rezultate te kerkimit per termin: +Ministr

Meta: total 298 / total_found 298 / time 0.000 / keyword[0] ministr / docs[0] 298 / hits[0] 371 /
Deti me Greqinë dhe Cakaj, Meta: E kam të qartë, si kreu i MEPJ njoh vetëm Ramën
  • 2019-02-09

Deti me Greqinë dhe Cakaj, Meta: E kam të qartë, si kreu i MEPJ njoh vetëm Ramën

Në intervistën për Zërin e Amerikës, Presidenti Ilir Meta ka folur edhe për çështjen Cakaj, për të cilën pati një përplasje të ashpër me kryeministrin Edi Rama kur refuzoi ta drektronte si ministër të Jashtëm 28-vjeçarin. Meta ka vlerësuar punën e Ditmir Bushatit në krye të ME

Azilkërkuesit, ministri i Brendshëm gjerman jep dorëheqjen
  • 2018-07-02

Azilkërkuesit, ministri i Brendshëm gjerman jep dorëheqjen

Ministri i Brendshm Horst Seehofer, kryetar i partis kristiansociale (CSU) simotr e partis kristiandemokrate (CDU) deklaron drheqjen nga t dyja postet politike. Kt ai e deklaroi n mbledhjen e kryesis s partis n Mynih. Ktij vendimi i paraprin grindjet lidhur me politikn e azilit ndaj refugjatve n ven

Qeveria Rama 2, kush janë 11 ministrat e rinj; surprizë zv/kryeministrja
  • 2017-08-27

Qeveria Rama 2, kush janë 11 ministrat e rinj; surprizë zv/kryeministrja

Kryeministri Edi Rama tha se qeveria e re do të ketë  11 ministri dhe 2 ministra shteti. Në përbërje të saj do të ketë 50% burra dhe 50% gra. Detyra e zv/kryeministres i është besuar Senida Mesit, deputete e qarkut të Shkodrës.” Pranë meje do të jenë edhe dy ministra shteti, n

No Pic available
  • 2017-08-25

Qeveria Rama 2 pa negociata/ Dy emrat që e kanë të sigurt që do marrin ministr

Kryeministri Rama do të shpallë emrat e ministrave dhe strukturën e re qeverisëse ditën e diel, në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare. Dilema për emrat pritet të marrë fund para anëtarëve të Asamblesë, ndërsa prej ditësh qarkullojnë emra që vijnë dhe ikin nga qeveria. Ndryshe nga 20

Ballkani drejt BE-së, Merkel: Duhet stabilitet dhe zhvillim ekonomik
  • 2017-07-13

Ballkani drejt BE-së, Merkel: Duhet stabilitet dhe zhvillim ekonomik

  Nj zon e prbashkt ekonomike, plane konkrete investimesh dhe rojekte infrastrukture. BE-ja investon shum para pr t mbshtetur zhvillimin ekonomik t Ballkanit Perndimor dhe pr ta afruar at me veten. Me kt synohet n radh t par t zgjidhen konfliktet dhe t frenohet emigracioni i dhjetra mijra t rin

DOSSIER/Kush ishte juristi shqiptar Dr. Jur. Emid Tedeschini (1909-1989)
  • 2017-03-02

DOSSIER/Kush ishte juristi shqiptar Dr. Jur. Emid Tedeschini (1909-1989)

Dr.jur.Emid Tedeschini lindi në Durrës në vitin 1909 në familjen të vjeter durrsake të parët e së cilës kane qenë mjekë dhe farmacista dhe në të njajtën kohe edhe me funksione diplomatike si konsuj të përgjitheshëm të Republikes së Venedikut qyshë nga vitit 1766 dhe mbas vit

E PLOTE/ Misioni i panjohur i zv.ministres së Berishës në Moskë në prill 2012. Kërkesa e Tiranës: Berisha në Rusi, Lavrov në Shqipëri
  • 2016-12-04

E PLOTE/ Misioni i panjohur i zv.ministres së Berishës në Moskë në prill 2012. Kërkesa e Tiranës: Berisha në Rusi, Lavrov në Shqipëri

Nga Thanas Mustaqi Në vitet 2011-2012 Shqipëria përpiqej të vinte në funksionim të gjitha nivelet e marrëdhënieve me Rusinë, duke siguruar një ftesë për kryeministrin Berisha në Petërburg dhe një vizitë të kryediplomatit rus Lavrov në Shqipëri. Këto fakte bëhen të ditura n