Rezultate te kerkimit per termin: +Minister

Total: 5172
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.937Z

Cdo minister minister Shendetesie

Cdo minister ne nje qeveri ne nje fare mase duhet te jete edhe Minister Shendetesie. Kjo fjali permbledh me pak fjale fjalimin e Ser Majkell Marmott ne Konferencen Boterore rreth Sigurise se Jetes e cila u mbajt javen e kaluar ne Londer. Le ta perkthejme kete fjali ne shqipen e realitetit te Republi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.524Z

Handover of the duty of the Prime Minister in Kosovo

Transmetuar me 11122014 - 1957 With a special ceremony the former Prime Minister Thaci handed over the duty to the newly elected Prime Minister of the Republic of Kosovo Isa Mustafabr br Under intonation of the national anthem of the Kosovo state and cere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.498Z

Shkarkohet Prifti - Meta Minister i Ekonomise

Sipas sekretarit te pergjithshem te LSIse Luan Rama ne nje mbledhje urgjente te kryesise se partise jane propozuar ndryshime ne kabinetin qeveritar. Sipas tij pjese e kabinetit nuk do te jete me ministri Dritan Prifti. Ndryshimet ne LS nderkohe i miratoi edhe kryeministri Sali Berisha. Pasi diskut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.577Z

Nje minister i perfshire ne skandal seksual

e Marte 4 Nentor 20141119 am Policia serbe ka nisur nje hetim te plote mbi prostitucionin elitar me pjesemarrjen e shume personave te famshem nga bota e showbiz-it Sipas se perditshmes serbe Kurir hetimi ka nisur kur policia zbuloi klipe tronditese pornografike te zonjave te fam

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.242Z

Topi dekreton Turkun, minister Turizmi

Presidenti i Republikës, Bamir Topi, dekretoi Ardian Turkun si Minister te Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve. Ish-kryetar bashkie ne qytetin e Elbasanit, Turku u zgjodh ne kete detyre, pas shkarkimit te nje jave me pare te Ylli Pangos. Ish-ministri Pango u largua nga detyra e tij,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.264Z

Turkish Minister Calls for US Action Against Kurdish Guerrillas

But the minister also indicated unilateral Turkish action is not imminent. The men spoke after a meeting in Kiev Sunday, and VOA's Al Pessin reports from the Ukrainian capital. Turkish Defense Minister Vecdi Gonul emerged from a half-hour meeting with Secretary Gates saying Turkey wants U.S. action

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.582Z

Petrit Vasili minister i ri i Drejtesise

brbrKuvendi miratoi te enjten me 76 vota pro  dekretin e Presidentit qe emeron Petrit Vasilin ne postin e ministrit te ri te Drejtesisebrbr brbrVasili zevendesoi ne kete post Ylli Manjanin i liruar nga detyra te henen Dekreti i shkarkimit te z Manjani u miratua me 74 vota pro 3 vota kunder dhe 1

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama