Rezultate te kerkimit per termin: +Ministrave

Meta: total 1000 / total_found 42659 / time 0.017 / keyword[0] ministrave / docs[0] 42659 / hits[0] 71948 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Shkeli heshtjen zgjedhore, Task-Forca referon në polici kryebashkiakun Erion Veliaj

Task-Forca e ngritur me Vendimin e Këshillit të Ministrave referuar ngjarjeve në ditën e votimit referon në polici kryebashkiakun e Tiranës, Erjon Veliaj për shkelje të heshtjes zgjedhore. Rasti i tretë është ai i Kryetarit të Bashkisë Tiranë, Erjon Veliaj i cili në shkelje të heshtj

No Pic available
  • 2017-06-25

Ofronte para për vota, kallëzohet penalisht Prefekti i Kukësit

Prefekti i Kukësit, Liman Morina është kallëzuar në Prokurorinë e rrethit Kukës, pasi dyshohet se ka konsumuar në zyrën e tij, veprën penale të shpërdorimit të detyrës dhe shit-blerjes së votës. Një qytetar pretendon përpara organit të prokurorisë dhe policisë së qarkut Kukës

Task Force, monitorim ankesave të partive të dielën
  • 2017-06-24

Task Force, monitorim ankesave të partive të dielën

Task Forca e drejtuar nga Zv.Kryeministrja Ledina Mandija ka miratuar planin e masave operacionale, monitorimin dhe koordinimin e ankesave të ndryshme nga subjektet politike më 25 qershor. Mbledhja e pestë e Task-Forcës (grupit ndërinstitucional) të ngritur me Vendimin e Këshillit të Minis

No Pic available
  • 2017-06-24

Raporti monitorues i KVV-së: Shqetësuese kanalet financiare të kësaj fushate

Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë publikon raportin  e ndërmjetëm të monitorimit III për periudhën  4 22  Qershor 2017. Gjetjet  Subjektet zgjedhore më së shumti nuk publikuan, publikuan me vonesë apo publikuan pjesshëm një Dokument të Plotë Elektoral në lidhje me p

No Pic available
  • 2017-06-24

Mandija thirrje ministrave të PS dhe LSI: Zbatoni vendimin e Task-Forcës

Zëvendëskryeministrja Ledina Mandija, në cilësinë  e drejtueses së Task Forcës i ka tërhequr vëmendje ministrave, të cilët nuk kanë  zbatuar vendimin e Task Forcës të datës 24 qershor 2017 për zbatimin e planit të masave operacionale në mbarëvajtjen e zgjedhjeve, duke i

No Pic available
  • 2017-06-24

Mandija kallëzon në Prokurori, punësime gjatë fushatës në UKT

Zëvendëskryeministrja Ledina Mandija, në cilësinë e drejtuesit të Task-Forcës së ngritur për zgjedhjet, kallëzon në Prokurori punësimet e bëra në shoqërinë e Ujësjellës Kanalizimeve Tiranë gjatë fushatës elektorale. Në zbatim të vendimit të Këshillit të Ministrave Nr.473, d

No Pic available
  • 2017-06-22

Lëvizje të punonjësve gjatë fushatës, Mandija: Të hetohen drejtuesit e Postës

Zëvendëskryeministrja teknike Ledina Mandija i kërkon Prokurorisë hetimin e drejtuesve të shoqërisë Posta Shqiptare sh.a. Sipas Mandijas, e cila kryeson edhe Task-Forcën, drejtuesit e postës kanë kryer lëvizje masive të punonjësve gjatë fushatës. Zëvendëskryeministrja Ledina Mandija