Rezultate te kerkimit per termin: +Ministre

Meta: total 1000 / total_found 2953 / time 0.001 / keyword[0] ministre / docs[0] 2953 / hits[0] 4124 /
No Pic available
  • 2017-06-21

Mami prap te puna?, Klajda Gjosha në një rrëfim ndryshe, ja çfarë i thotë i biri kur del nga shtëpia

Klajda Gjosha, ministrja e Integrimit, ka qenë sot e ftuar në Këndin e Ekselencës në emisionin Vila 24 në News 24. Ajo ka lënë për pak momente fushatën elektorale, ndërsa ka ndarë me publikun disa çaste nga jeta  e saj dhe si e menaxhon kohën mes punës dhe familjes. Klajda Gjosha k

No Pic available
  • 2017-06-21

Modem braktis qeverinë

Ministri francez i Drejtësisë dhe njëkohësisht kryetari i partisë MoDem, François Bayrou ka dhënë dorëheqjen nga posti i tij. Partia centriste, aleate e Le Republique en Marche, humbet brenda 24 orëve të tre postet që do të mbante në kabinetin e ri qeveritar të Macron. MoDem përballe

ÇFARË E PRET KRYEMINISTREN E RE SERBE?
  • 2017-06-17

ÇFARË E PRET KRYEMINISTREN E RE SERBE?

Presidenti Aleksandar Vuçiq zgjodhi dilemën disamujore dhe vendosi që për kryeministre të re të Serbisë të propozojë Ana Brnabiq, ministre e deritanishme e pushtetit lokal. Vuçiq e ka justifikuar këtë vendim me aftësitë e saj profesionale dhe personale, por me këtë kandidaturë, ai k

No Pic available
  • 2017-06-16

Vuçiç nominon për kryeministre Ana Brnabiç, pjesëtare e komunitetit LGBT

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka nominuar për kryeministre të Serbisë, Ana Brnabiç, pjesëtare të komunitetit LGBT. Brnabiç po ashtu do të jetë gruaja e parë kryeministre në Serbi. “Vendosa të propozoj Ana Brnabiç si kryeministre në parlamentin e Serbisë,” u ka

No Pic available
  • 2017-06-09

Kur vendosa Klajda Gjoshën të dytën, shumë figura nuk pranonin të rrinin në listë

Kreu i Kuvendit Ilir Meta ka marrë pjesë sot në konferencën e vendeve të Ballkanit Perëndimor ku ka folur për të rinjtë dhe vëmendjen që politika duhet tu kushtojë të rinjve. Ai ka folur për karrierën e tij të nisur që student, si kryetar i FRESSH dhe në fund kryeministër shumë i

No Pic available
  • 2017-06-08

Votime në kohën e terrorit

Ende është e paqartë se cili do të jetë motivi vendimtar për qytetarët e Britanisë së Madhe në votimet e ditës së sotme. Atentatet në Londër dhe Mançester ndikuan në fushatën elektorale në Britaninë e Madhe, sikurse më parë në Madrid apo Paris. Pas atentateve në Londër partit

No Pic available
  • 2017-06-06

Rama: Jap dorëheqjen nga politika nëse PS nuk del forcë e parë

Nëse Partia Socialiste nuk del forcë e parë në zgjedhjet e 25 qershorit, Edi Rama do të tërhiqet nga politika. Këtë e ka shprehur vetë kreu i PS nga Berati, në një intervistë për Top Story. Nëse LSI del forcë e parë unë tërhiqem, nuk do jem më në politikë. Fatet e vendit i mbete