Rezultate te kerkimit per termin: +Ministres

Meta: total 1000 / total_found 5393 / time 0.002 / keyword[0] ministres / docs[0] 5393 / hits[0] 7079 /
No Pic available
  • 2017-06-23

DAP nuk pranon kërkesën për pezullimin nga puna të Plarent Ndrecës

Pas KomisioniT të Shërbimit Civil, edhe Departamenti i Administratës Publike ka rrëzuar sot urdhrin e Ministres së Arsimit dhe Sportit Mirela Karabina për pezullimin nga puna të Sekretarit të Përgjithshëm të MAS, Plarent Ndreca. Edhe DAP, sikundër KSHC, e cilëson aktin e Ministres

No Pic available
  • 2017-06-23

DAP rrëzon Ministren Karabina: Të kthehen në punë dy Drejtorët e MAS

Rrëzohet urdhri i Ministres Karabina për pezullimin nga detyra të dy drejtorëve në Ministrinë e Arsimit dhe Sportit. Departamenti i Administratës Publike dhe komisioneri i sherbimit civil  bëjnë me dije se kanë hedhur poshtë urdhrin e Ministres se Arsimit dhe Sportit Mirela Karabina

DAP rrëzon urdhrin e ministres, rikthen në detyrë sekretarin e MAS-it
  • 2017-06-23

DAP rrëzon urdhrin e ministres, rikthen në detyrë sekretarin e MAS-it

DAP ka rrëzuar urdhrin e ministres teknike të Arsimit, Mirela Karabina për pezullimin nga detyra të sekretarit të përgjithshëm të MAS, Plarent Ndreca. Departamenti i Administratës Publike sqaron se akti i MAS për Plarent Ndrecën ishte pa vlerë juridike. Akti i MAS për Plarent Ndrecën,

No Pic available
  • 2017-06-22

Burimet: Mandija kërkon shkarkimin e zv.ministres së Financave

Zëvendës.kryeministrja teknike Ledina Mandija kërkon shkarkimin e zëvendës/ministres së Financave Irena Beqiraj. Lajmi bëhet me dije nga burime dhe shkak thuhet se është shkelja hapur e kodit etik nga Beqiraj. Beqiraj doli në një deklarim për mediat dhe deklaroi disa të dhëna teknike p

No Pic available
  • 2017-06-21

Zëvendësi i Karabinës: Ministrja të mos kalojë kompetencat me kontrollet

Zëvendës/Ministri i Arsimit, Gerti Janaqi, i ka kërkuar Ministres teknike Mirela Karabina të mos kalojë kompetencat ligjore lidhur me kontrollet e Drejtorive Arsimore Rajonale vetëm pak ditë para provimit të fundit të matyrës shtetërore. Sipas Janaqit, kontrollet e tepërta konfuzojnë pr

Shpifi ndaj Kodhelit, portali grek i kërkon ndjesë ministres
  • 2017-06-20

Shpifi ndaj Kodhelit, portali grek i kërkon ndjesë ministres

Portali grek i lajmeve ushtarake, Militaire.gr i ka kërkuar ndjesë publike ministres shqiptare të Mbrojtjes për lajmin e publikuar më parë, se ajo kishte punuar si balerinë në një klub nate të Athinës në fillim të viteve 90. Gazetari Paris Karvunopulos, kryeredaktor i portalit ka pranua

Mori pjesë në stërvitjen në Gjermani, kthehet ekuipazhi i helikopterit Cougar
  • 2017-06-20

Mori pjesë në stërvitjen në Gjermani, kthehet ekuipazhi i helikopterit Cougar

Në ambientet e Forcës Ajrore në Farkë, u zhvillua sot ceremonia e kthimit të ekuipazhit të helikopterit Cougar të Forcës Ajrore, i cili ishte pjesë e stërvitjes shumëkombëshe Saber Junction 17 dhe Combined Resolve VIII, që u zhvillua në Gjermani nën drejtimin e Shteteve të Bashkuara