Rezultate te kerkimit per termin: +Ministri +Basha

Total: 8872
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.310Z

Ministri Basha ngushëllon Fratinin

Ministri i Jashtëm Lulzim Basha i ka dërguar një telegram ngushëllimi homologut të tij italian Z. Franco Frattini. "Me shumë trishtim mora lajmin e bilnacit tragjik të tërmetit që ra në zonën e Abruzzo-s, i cili provokoi humbjen e shumë jetë njerëzish, shumë të humbur dhe shumë dëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.646Z

"Mjaft": Të largohet ministri Basha

Lëvizja "Mjaft" harton një peticion qytetar për largimin e ministrit të Jashtëm, Lulzim Basha, nga detyra. "Ministri Basha është pa imunitet dhe hetohet nga prokuroria për miliona euro. MInistri hetohet për shpërdorim detyre dhe afera korrruptive", thuhet ne peticionin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.193Z

Ministri Basha takon kryeparlamentarin hungarez

28/03/2009  Diplomacia Ministri i Punëve të Jashtme Lulzim Basha ka pritur dje në zyrën e tij në një takim kryetarin e Parlamentit të Hungarisë Bronislaë Komorovski. Në njoftimin e zyrës së shtypit pranë MPJ-së thuhet se ministri Basha, duke çmuar vizitën e Komorovskit n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.254Z

NATO, ministri Basha takon Scheffer

 Ministri i Jashtëm Lulzim Basha, ka zhvilluar dje një takim me sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jaap de Hoop Scheffer, ministrin e Jashtëm të Holandës, Maksim Verhagen gjatë punimeve që po zhvillohen në asamblenë e OKB-së në Nju Jork. Sipas zyrës së shtypit të Ministrisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.032Z

Ministri Basha, vizitë dyditore në Norvegji

Ministri i Punëve të Jashtme, Lulzim Basha, do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Mbretërinë e Norvegjisë. Vizita në fjalë pritet të nisë ditën e sotme, ku ministri shqiptar pritet të takohet me zyrtarët më të lartë të vendit. Kjo vizitë zyrtare në Oslo ka ardhur me ftesë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.044Z

Ministri Basha, vizitë zyrtare në Arabinë Saudite

Mbretëria e Arabisë Saudite konfirmoi mbështetjen e plotë për Kosovën dhe pavarësinë e saj. Kjo u bë e qartë gjatë takimeve të djeshme të ministrit të Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Lulzim Basha, në Arabinë Saudite. Me ftesë të ministrit të Punëve të Jashtëm të Mbretër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.206Z

Ministri Basha takim me kryebashkiakët

Në një takim me Shoqatën e Kryetarëve të Bashkive, ministri i Brendshëm, Lulzim Basha ka bërë një rezume të arritjeve që ka bërë pushteti lokal si dhe bashkëpunimin midis tyre. Por në fjalën e tij ministri i Brendshëm ka treguar edhe për abuzimin me fondet ku edhe pse pa një emë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama