Rezultate te kerkimit per termin: +Ministri +Buja

Meta: total 351 / total_found 351 / time 0.002 / keyword[0] ministri / docs[0] 135717 / hits[0] 258693 / keyword[1] buja / docs[1] 755 / hits[1] 1519 /
No Pic available
  • 2015-11-11

Moikom Zeqo: Sëmundja ime do doja të mos ishte bërë publike

Shkrimtari, studiuesi dhe  ish-ministri i Kulturës dhe ish-deputeti Moikom Zeqo përmes një letre drejtuar gazetës “Dita”  tregon për sëmundjen e tij. Një sëmundje e pashërueshme, kronike, por e kurueshme dhe mund të mbahet nën kontroll duke ndjekur tërë ciklet e kimioterap

Ish-ministri Buja bëri disa shkelje gjatë mandatit
  • 2015-07-04

Ish-ministri Buja bëri disa shkelje gjatë mandatit

Raporti i Auditorit të Përgjithshëm ka vlerësuar se viti i fundit i tanimë ish-ministrit të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Ramë Buja nuk kishte qenë aspak i mirë. Një varg vërejtjesh janë evidencuar në raportin për vitin 2014, të publikuar nga auditori, ku shihet se investime

Avokati i Popullit në mbrojtje të rektorit
  • 2015-02-18

Avokati i Popullit në mbrojtje të rektorit

Avokati i Popullit ka konstatuar se UP kishte të drejtë kur e shkëputi memorandumin e bashkëpunimit duke mos i regjistruar 1000 të rinj-pjesëtarë të kategorive të dala nga lufta e UÇK-së në fakultete. Në një konferencë p&e

Haxhi Avdyli, Arsim Bajramit: Hetoi ata që mashtruan, ose kërko falje!
  • 2015-02-13

Haxhi Avdyli, Arsim Bajramit: Hetoi ata që mashtruan, ose kërko falje!

Kryetari i LDK-së në Prizren, Dr. Haxhi Avdyli, reagon ndaj apostrofimit të emrit të tij si vijues i studimeve postdiplomike në Universitetin e Kombeve te Bashkuara ECPD dhe shpalljes së jashtëligjshme të tij tij nga ministri i Arsimit, Arsim Bajrami. Reagimin

Përfundon e qetë protesta para Rektoratit të UP-së
  • 2015-01-29

Përfundon e qetë protesta para Rektoratit të UP-së

Ka përfunduar e qetë protesta e fëmijëve të dëshmorëve dhe veteranëve të luftës, të cilët kanë kishin qëndruar që nga ora 8:30 të mëngjesit para objektit të rektoratit të Universitetit të Prishtinës "Hasan Prishtina". Ata mbanin pankarta në dorë, në të cilat shkruhej: "Kër

Miliona euro për privilegjet e politikanëve
  • 2015-01-18

Miliona euro për privilegjet e politikanëve

Jo vetëm deputetët, ministrat, zëvendësministrat e rinj do të jenë barrë e rëndë për buxhetin e Kosovës, por edhe ata që e kanë përfunduar mandatin në këto institucione vazhdojnë të përfitojnë privilegje të majme. Ish-deputetët, ish-ministrat, sipas ligjit, do të vazhdojnë gj

Rektori Zejnullahu i përgjigjet ministrit Bajrami
  • 2015-01-08

Rektori Zejnullahu i përgjigjet ministrit Bajrami

Kjo është përgjigja e Rektorit të UP-së dërguar Ministrit të arsimit, shkencës dhe teknologjisë. I nderuar Ministër Bajrami, Ju falenderojmë për shkresën tuaj të dt. 6 janar 2015. Ju rikujtojmë se në takimin tonë