Rezultate te kerkimit per termin: +Ministri +Hoti

Meta: total 1000 / total_found 1041 / time 0.004 / keyword[0] ministri / docs[0] 135717 / hits[0] 258693 / keyword[1] hoti / docs[1] 4723 / hits[1] 7975 /
No Pic available
  • 2018-04-14

Hoti: Kosovë-SHBA, bashkëpunim në fushën bibliotekare

Në kuadër të Javës së Bibliotekës në Kosovë, zëvendës ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Kosovës, Rexhep Hoti, ka pritur në takim Dr. Robert D. Montoya, Profesor asistent në Universitetin Indiana dhe zëvendësdrejtoreshën e sektorit për marrëdhënie me publikun në Ambas

Hoti: Do botohen letërkëmbimet mes Aleksandër Moisiut dhe të dashurës
  • 2018-04-06

Hoti: Do botohen letërkëmbimet mes Aleksandër Moisiut dhe të dashurës

Zëvendësministri i Kulturës së Kosovës Rexhep Hoti është takuar me shkrimtarin gjerman Rüdiger Schaper, autori i cili ka shkruar biografi për Aleksandër Moisiun, aktorin e madh me famë botërore me origjinë shqiptare, i cili po qëndron këto ditë në Prishtinë. Libri i autorit Schaper

Një libër për jetën e Aleksandër Moisiut në Gjermani
  • 2018-03-15

Një libër për jetën e Aleksandër Moisiut në Gjermani

Tashmë jetën e Aleksandër Moisiut aktorit të njohur me origjinë shqiptare, mund të lexohet dhe në gjermanisht. Shkrimtari i njohur Rüdiger Schaper I ka kushtuar një biografi jetës së artistit të madh me titullin Aleksandër Moisiu: Trieshtë, Berlin, Nju Jork, Një legjendë aktrimi e p

No Pic available
  • 2017-08-02

Kosova siguron kredi prej 34 milionë euro nga Banka Botërore

Zyrtarë të Qeverisë në largim të Kosovës dhe përfaqësuesit e Bankës Botërore kanë nënshkruar dy marrëveshje për kredi, që kapin shumën prej 34.3 milionë euro. Përmes këtyre kredive synohet realizimi i dy projekteve për sektorin privat. Ministri në largim i Financave, Avdullah Ho

KUR SHARTOHET POLITIKA
  • 2017-06-20

KUR SHARTOHET POLITIKA

Fadil LEPAJA Falë zotit, zgjedhjet u kryen, edhe pushimet po vijnë, ndërkohë që votat po numërohen, dhe po mblidhen sikur kokrrat e grurit nëpër arat e fukarasë. Duhet me i mbledhë numrat diqysh, ku janë e ku nuk janë për me e bë qeverinë. Kushtetuesja, njëherë ka fol. E pa qeveri,

Reforma territoriale, Çuçi: Në 3 vite transformuam qeverisjen vendore, decentralizimi, intrumenti i duhur
  • 2017-03-14

Reforma territoriale, Çuçi: Në 3 vite transformuam qeverisjen vendore, decentralizimi, intrumenti i duhur

Zbatimi i reformës së re administrative-territoriale ka kursyer gati 10 milionë dollarë, ka ulur shpenzimet operative me 3 milion dollarë, ndërkohë që janë decentralizuar edhe 5 shërbime. Por ky është vetëm një pjesë e bilancit të kësaj reforme, në vitin e parë të zbatimit të sa

No Pic available
  • 2017-02-18

Mustafa takon kongresistët amerikanë, flasin për Ushtrinë dhe demarkacionin

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim një delegacion dypartiak të Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA-ve, i udhëhequr nga kongresisti Peter Roskam, ku ishin të pranishëm edhe kongresisti i rangut më të lartë në Komisionin e Partneritetit të Dhomës për Dem