Rezultate te kerkimit per termin: +Ministri +Hoxhaj

Meta: total 1000 / total_found 2875 / time 0.005 / keyword[0] ministri / docs[0] 135717 / hits[0] 258693 / keyword[1] hoxhaj / docs[1] 4834 / hits[1] 13567 /
Monika Qosja e 7 në listën e Beratit, por pritet të zëvendësojë Halimin
  • 2018-02-09

Monika Qosja e 7 në listën e Beratit, por pritet të zëvendësojë Halimin

Monika Qosja do të jetë deputetja më e re në Kuvendin e Shqipërisë. Ndonëse e renditur e shtata në Qarkun e Beratit për Partinë Demokratike në zgjedhjet e qershorit, ajo pritet të marrë mandatin e ligjvënëses brenda 30 ditëve nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Qosja do të zëvendë

No Pic available
  • 2017-09-10

Kosova del nga ngërçi, zgjidhet qeveria e re

Me 61 vota pro, asnjë kundër, një abstenim, pa prezencën e opozitës në sallë, Kuvendi i Kosovës zgjodhi qeverinë e re të Kosovës me kryeministër, Ramush Haradinajn. Votimit të qeverisë Haradinaj i parapriu një situatë jo e këndshme, vonesa e deputetëve të Listës Serbe, të cilët

No Pic available
  • 2017-09-08

Pacolli në krye të diplomacisë së Kosovës, e uron ish-Ministri Hoxhaj

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Begjet Pacolli do të jetë ministër i Punëve të Jashtme të Kosovës në kabineti qeveritar të Ramush Haradinajt. Lajmin e ka bërë publik ish-ministri Enver Hoxhaj, i cili i ka dëshiruar suksese në këtë funksion. I mandatuari për kryeministër, Ramush Ha

No Pic available
  • 2017-08-17

Rreziku i madh i propozimit serb për Kosovën dhe keqardhjes së zotit Rama për Vuçiç!

Enver Bytyçi Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, sapo bëri betimin për kreun e shtetit serb, shpalli në një gazetë të Beogradit se do të nisë një diskutim brenda vendit të tij për Kosovën. Këtë lajm e morën dhe e përhapën mediat dhe gazetat europiane, përfshirë dhe atë g

No Pic available
  • 2017-08-17

Pajtim historik me shqiptarët/ A është thirrja e Vuçiç një manovër taktike?

Presidenti i Serbisë, Vuçiç bën thirrje për dialog për Kosovën dhe për pajtim historik me shqiptarët. Për këtë, disa e brohorasin si vizionar. Kritikët dyshojnë për një manovër taktike. Presidenti serb ka në bazë të kushtetutës së Serbisë vetëm funksione përfaqësuese posti

No Pic available
  • 2017-08-13

Hoxhaj-Daçiç: Dialogu që spërfundon me njohje, i barasvlershëm me dështim

sh-ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka reaguar ndaj deklaratave të ministrit të Jashtëm serb, Ivica Daçiç në lidhje me qëllimet e Serbisë në dialogun e brendshëm për Kosovën. Hoxhaj ka thënë se nëse dialogu nuk çon drejt njohjes së Kosovës shtet i pavarur,

No Pic available
  • 2017-08-06

Kosova pret nga Asambleja në Pekin që të bëhet pjesë e INTERPOL-it

Autoritetet në Kosovë presin që gjatë muajit shtator, Kosova të bëhet pjesë e organizatës më të madhe ndërkombëtare të policisë, të njohur me shkurtesën -INTERPOL. Ata konsiderojnë Kosova i ka gjasat mjaft të mira që të pranohet në këtë organizatë. Ministri i derit