Rezultate te kerkimit per termin: +Ministri +Hyseni

Total: 2083
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.984Z

Ministri Hyseni drejt Brukselit

Pas vizitës zyrtare në Londër, ku delegacioni i lartë kosovar zhvillon takime me kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Gordon Brown dhe ministrin e jashtëm David Miliband, ministri i jashtëm i Kosovës, Skënder Hyseni do të udhëtojë drejt Brukselit.Hyseni do të marrë pjesë në taki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.066Z

Ministri Hyseni viziton Shkupin

Me ftesë të ministrit të Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Antonio Milloshoski, ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Skender Hyseni, do të qëndrojë këtë të premte për një vizitë zyrtare në këtë vend fqinj. Kjo është vizita e parë zyrtare e ministrit të Punëve të Jashtm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.139Z

Ministri Hyseni udhëton drejt Hagës

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Skender Hyseni do të udhëtojë sot në Hagë, ku do të përfaqësojë Republikën e Kosovës në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë. Ministri Hyseni pritet të zhvillojë takime me ekspertët ligjorë të Republikës së Kosovës në këtë pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.325Z

Ministri Hyseni takon ambasadorin kroat

Prishtinë - Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Skender Hyseni, priti sot në një takim të parë njohës, ambasadorin e parë të Republikës së Kroacisë, në Republikën e Kosovës, Zlatko Kramariæ. Gjatë takimit ministri Hyseni dhe ambasadori Kramariæ, identifikuan fushat e bashk�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.488Z

Ministri Hyseni takon ambasadoren Di Carlo

Bisedë në OKB Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Skënder Hyseni, ka vazhduar takimet me përfaqësues të përhershëm të akredituar në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, nga shtete që ende nuk e kanë njohur Republikën e Kosovës. Gjatë ditës së mërkurë, ministri Hyseni ka z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.123Z

Ministri Hyseni mbërrin në Londër

Londër -Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Skënder Hyseni, ka udhëtuar sot drejt Londrës. Gjatë ditës së hënë, ai në Institutin Mbretëror për Çështje Ndërkombëtare “Chatham House”, do të mbajë një ligjëratë në temën: “Kosova e pavarur - një vit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.138Z

Ministri Hyseni vizitë dyditore në Strasburg

Strasburg - Ministri i Jashtëm i Republikë së Kosovës, Skënder Hyseni, ndodhet për një vizitë dy ditore në Strasburg, ku është ftuar nga Grupi Panevropian i Partive Popullore në Parlamentin Evropian. Siç bëhet e ditur në një komunikatë të MPJ-së, ministri Hyseni do t’i drejtohe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama