Rezultate te kerkimit per termin: +Ministri +Tafaj

Meta: total 1000 / total_found 1938 / time 0.004 / keyword[0] ministri / docs[0] 135717 / hits[0] 258693 / keyword[1] tafaj / docs[1] 4225 / hits[1] 8553 /
No Pic available
  • 2016-12-12

BOOM, Veliaj: QS u zaptua për pushtet, Tafaj: PD projekte për studentët

Në emisionin e parë inverstigativ BOOM u denoncuan kushtet e mjerueshme në të cilën jetojnë studentët në Qyteti Studenti. Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj tha se Qyteti Studenti është zaptuar për të ardhur në pushtet. Kryebashkiaku tha se bashkia në bashkëpunim me qeveri

Fiton çmim botëror, profesor Kastriot Korro: Ja lufta që po bëhet në Shqipëri ndaj sëmundjes së tërbimit
  • 2016-10-25

Fiton çmim botëror, profesor Kastriot Korro: Ja lufta që po bëhet në Shqipëri ndaj sëmundjes së tërbimit

Kastriot Korro është një pedagog i njohur në Universitetin Bujqësor të Tiranës, aty ku prej shumë vitesh ushtron aktivitetin e tij si lektor në Fakultetin e Mjekësisë Veterinare, ku mban gradën Assoc. Dr. I angazhuar në shumë studime shkencore mbi epidemologjitë në botën e faunës s

No Pic available
  • 2016-10-13

Maturantët, akuza dhe ironi midis Tafajt dhe Nikollës

Sistemi arsimor përplasi në Kuvend ministren e Arsimit Lindita Nikolla me paraardhësin demokrat, Myqerem Tafaj. Ish-ministri Tafaj bëri përgjegjëse qeverinë aktuale për situatën e krijuar me pranimet e studentëve në universitet, rritjen e kostos së arsimit dhe së fundi edhe për ekspozi

Turi i vetmuar: Garda e vjetër braktis Bashën, ja armiqtë
  • 2016-10-09

Turi i vetmuar: Garda e vjetër braktis Bashën, ja armiqtë

Kryetari i opozitës shqiptare, Lulzim Basha, ka nisur një aksion të ri politik, ndoshta të parafundit, para zgjedhjeve të 2017. Kur disa deputetë demokratë kërkuan me urgjencë mbledhjen e Këshillit Kombëtar, për të analizuar përgjegjësitë e lidershipit demokrat për katër humbjet

No Pic available
  • 2016-09-18

Tafaj: MAS kaos me maturantët, formula e re duhej zbatuar në 2018

Ish-Ministri i Arsimit, Myqerem Tafaj, bën përgjegjëse Ministrinë e Arsimit lidhur me problematikën e pranimit në Universitete me të cilën u përballën këtë vit maturantët. I ftuar në studion e lajmeve në Ora News, Tafaj tha se MAS i dha veprim prapaveprues ligjit të arsimit të lart

Blerja e votave per Dibren Reagon PS PD po perbalte zgjedhjet
  • 2016-09-02

Blerja e votave per Dibren Reagon PS PD po perbalte zgjedhjet

Transmetuar me 01092016 - 1757 br br Tirane 1 shtator 2016 NOAal - I menjehershem ka qene reagimi i Partise Socialiste pas denoncimit qe kreu i grupit parlamentar te PD Edi Paloka beri per blerje votash per zgjedhjet e pjessshme lo

No Pic available
  • 2016-09-01

Reagon e majta: Dibranët po kërcënohen nga Mziu me deputetë të PD-së

Fill pas kallëzimit në Prokurori të PD-së për 12 funksionarë në Dibër, ka ardhur dhe reagimi i Shtabit Elektoral të kandidatit të majtë, Muharrem Rama. Në një deklaratë për mediat, Shtabi i Majtë Elektorat i cilëson akuzat e demokratëve një alibi për disfatën e humbjes që do t