Rezultate te kerkimit per termin: +Ministri +Tahiri

Meta: total 1000 / total_found 7883 / time 0.024 / keyword[0] ministri / docs[0] 135717 / hits[0] 258693 / keyword[1] tahiri / docs[1] 20012 / hits[1] 49467 /
Sia ndien për gjyqin, Tahiri rrëmben mikrofonin dhe e djeg në Bllok (VIDEO)
  • 2019-04-06

Sia ndien për gjyqin, Tahiri rrëmben mikrofonin dhe e djeg në Bllok (VIDEO)

Pasionin për muzikën e ka shfaqur edhe kur ka qenë në qendër të akuzave për trafik ndërkombëtar droge me kushërinjtë e tij Habilajt nga Vlora, por tashmë Saimir Tahiri duket se është afirmuar si këngëtar i vërtetë në zonën e ish-bllokut. Ish-ministri i Brendshëm ka kaluar mbrëm

Caktohen gjyqtarët për ish-ministrin, paralajmëron Tahiri: Nga sot do flas edhe unë!
  • 2019-04-03

Caktohen gjyqtarët për ish-ministrin, paralajmëron Tahiri: Nga sot do flas edhe unë!

Vetëm pak ditë më parë, Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda pranoi në seancën paraprake kërkesën e prokurorëve për të marrë si të pandehur ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Këtë të mërkurë është hedhur edhe shorti për trupën gjykuese që do të drejtojn

Gjyqi/ Tahiri mbërrin te Krimet e Rënda, ja çfarë mund të kërkojë ish-ministri
  • 2019-03-26

Gjyqi/ Tahiri mbërrin te Krimet e Rënda, ja çfarë mund të kërkojë ish-ministri

Në Gjykatën e Krimeve të Rënda ka nisur seanca për ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri. Tahiri si në të gjitha seancat e mëparshme është paraqitur në Gjykatë në shoqërinë e avokatit Maksim Haxhia. Në paraqitjen e fundit ne Gjykatën për Krime të Rënda, teksa seanca dështoi a

Tahiri, nostalgji për policinë: Jam ende ministri kampion!
  • 2019-03-26

Tahiri, nostalgji për policinë: Jam ende ministri kampion!

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri u pyet përpara Gjykatës së Krimeve të Rënda nëse kishte pengje për periudhën kur ishte ministër i Brendshëm dhe tani ndodhet i pandehur zyrtar. Përgjigja ka qenë emocionuese në dukje, teksa ish-ministri, tashmë sërish i pandehur në Shqipëri, t

Gjykata vendos nisjen e çështjes Tahiri: Tani do flas edhe unë!
  • 2019-03-26

Gjykata vendos nisjen e çështjes Tahiri: Tani do flas edhe unë!

Pas shtatë orë e gjysmë seancë, Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur nisjen e gjykimit të çështjes Tahiri, i cili akuzohet për trafikimin e narkotikëve të kryer në bashkëpunim, në formë të posaçme të grupit të strukturuar kriminal, si dhe korrupsionin pasiv të funksionarëve t

No Pic available
  • 2019-03-13

Zbulohet emri i gjyqtares që do shqyrtojë dosjen e Tahirit

Shorti përzgjedh Miliana Muçën si gjyqtare paraprake për të shqyrtuar dosjen e ish ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Pas kësaj pritet të caktohet seanca ku do te vendoset dërgimi apo jo i çështjes në gjyq. Ish-ministri akuzohet për trafikimin e narkotikëve të kryer në bashkëpun

Prokuroria i bindet Gjykatës, dorëzon dosjen për Saimir Tahirin
  • 2019-03-11

Prokuroria i bindet Gjykatës, dorëzon dosjen për Saimir Tahirin

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka përmbyllur hetimet në lidhje me dosjen e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Organi i akuzës prej dy vitesh  kishte vënë nën hetim Tahirin. Gjykata i kishte lënë afat Prokurorisë që të dorëzonte dosjen brenda datës 10 mars. Pas dorëzimit të