Rezultate te kerkimit per termin: +Ministri

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.828Z

Siri vritet ministri dhe zv/ministri i Mbrojtjes

Ministri dhe zv.ministri sirian i Mbrojtjes kanë mbetur të vrarë në një atentat në Damask. Zv/ministri Assef Shaëkat, kunati i presidentit Bashar –al-Assad ka qenë shefi i shërbimeve sekrete dhe konsiderohet si një pjesë e njerëzve m&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.902Z

Lavdërohet ministri

Ministri i Kulturës Memli Krasniqi e përmbylli vitin 2011 me një konferencë, në të cilën foli për arritjet e tij. Tha se ka bërë më shumë se gjithë ministrat para tij. Hartimi i rregullores për gradimin dhe pagat e krijuesve dhe performuesve të kulturës dhe punonjësve profesionalë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.011Z

Kontradiktorë për ministri

Aleanca Kosova e Re e Behgjet Pacollit po shfaqet insistuese për të marrë edhe një ministri në Qeverinë e Kosovës. Zëvendëspresidentja e kësaj partie, Mimoza Kusari –Lila pohon se Kryeministri Thaçi ka dhënë premtime se do ta respektojë marrëveshjen. E, shefi i Grupit Parlamentar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.266Z

PDK 9 ministri, LDK-kryeministrin, zv/kryeministrin dhe 7 ministri

Liderët e koalicionit PDK-LDK, Hashim Thaçi dhe Isa Mustafa, kanë finalizuar marrëveshjen për bashkëqeverisje, sipas së cilës parashihet që PDK-së t'i takojnë 9 ministri, kurse LDK-së posti i kryeministrit, zv/kryeministri dhe 7 ministri kurse posti i kryeparlamentarit dhe ai i presiden

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.635Z

Ministri Beqaj viziton Brukselin

Ministri i Integrimit Evropian, Besim Beqaj, nesër do të udhëtojë për në Bruksel për t’u takuar me komisionarin për zgjerim të BE-së, Stefan Fule, si dhe zyrtarë tjerë të lartë të Komisionit Evropian. Gjatë këtyre takimeve, ministri Beqaj do të bisedojë për rezultatet e derita

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.071Z

Ministri Hysenipërsërit kërkesënpër njohje

NEW YORK- Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Skënder Hyseni është takuar me ambasadorët e Ligës së Shteteve Arabe dhe Organizatës së Konferencës Islamike, ndërsa ka ripërsëritur thirrjen për njohje pas mendimit të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë. Ministri Hyseni ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.984Z

Ministri Hyseni drejt Brukselit

Pas vizitës zyrtare në Londër, ku delegacioni i lartë kosovar zhvillon takime me kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Gordon Brown dhe ministrin e jashtëm David Miliband, ministri i jashtëm i Kosovës, Skënder Hyseni do të udhëtojë drejt Brukselit.Hyseni do të marrë pjesë në taki

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama