Rezultate te kerkimit per termin: +Ministrine

Meta: total 1000 / total_found 4789 / time 0.002 / keyword[0] ministrine / docs[0] 4789 / hits[0] 6076 /
Përplasje Rama-Bushati, gazetarë e politikanë reagojnë për çështjen Cakaj
  • 2019-01-10

Përplasje Rama-Bushati, gazetarë e politikanë reagojnë për çështjen Cakaj

Shprehja e qëndrimit pro ndryshimit të kufirit Kosovë-Serbi duket se do të ndikojë negativisht në karrierën politike të Gent Cakajt në Shqipëri dhe ashtu siç pritej ky fakt kushtëzoi edhe vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos e dekretuar atë në krye të Ministrisë së Jashtme.

Gjyqi për Kalivaçin, Becchetti Energy Group: Kërkesë e dytë në arbitrazh
  • 2018-01-26

Gjyqi për Kalivaçin, Becchetti Energy Group: Kërkesë e dytë në arbitrazh

Dje ministria e Energjitikës njoftoi se Shqipëria kishte fituar gjyqin në Arbitrazh për çështjen e hidrocentralit të Kalivaçit, kundër kompenisë Hydro s.r.l me aksioner biznesmenin Francesko Becchetti. Ndërkohë Top Channel i kërkoi një reagim kësaj shoqërie e cila na shpjegoi se ka d

No Pic available
  • 2017-10-02

Lu: Asnjë peshk i madh nuk u arrestua në 2016. Takon Xhafën

Ambasadori amerikan Donald Lu dhe ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin ndodhen në një takim me ministrine  Brendshëm Fatmir Xhafaj.  Takimi po zhvillohet pas ceremonisë së 20 vjetorit të shkollës së magjistraturës ku Donald Lu deklaroi hapur shqetësimin se nuk ka asnjë peshk t

Nis punë qeveria Rama 2, fillojnë dhe dorëheqjet e drejtorëve të LSI-së 
  • 2017-09-14

Nis punë qeveria Rama 2, fillojnë dhe dorëheqjet e drejtorëve të LSI-së 

TIRANE- Dorëhiqet kreu i Inspektoratit Shtetëror të Mjedisit dhe i Pyjeve Ergys Agasi, i cili vjen nga radhët e Lëvizjes Socialiste për Integrim. Deri më tani nuk dihen arsyet e këtij vendimi. Ka qenë pikërisht Agasi ai që ka bërë të ditur vendimin e tij me anë të një mesa

No Pic available
  • 2017-09-14

Jep dorëheqjen drejtori i LSI-së

Vjen doreheqja e parë nga Drejtoret LSI. Jep dorëheqjen kreu i Inspektoriatit Shtetëror të Mjedisit dhe Pyjeve, Ergys Agasi. Në fjalën e tij falenderoi ish ministrin e Mjedisit Lefter Koka dhe ekipin e ISHMP në rang vendi “Keto 4 vite, ne krye te institucionit te ISHMP mund te them

No Pic available
  • 2017-08-10

Mediu rendit 10 arsyet pse Basha duhet të heqë ministrat teknikë

Përmes një postimi në facebook kreu i PR-së, Fatmir Mediu, sqaroi pse i kërkonte Bashës shkëputjen e çdo lidhje që ka me Ramën nëpermjet prezences së ministrave teknik. Duke dashur të sqarojë që në fillim se nuk ka asnjë pikëpyetje për integritetin e Ministrave teknikë rendit 10

No Pic available
  • 2017-07-24

Ndreca i përgjigjet Karabinës: E vërteta e kontratës për dëftesat

Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Drejtësisë, Plarent Ndreca, ka reaguar pas kallëzimit të ministres Mirela Karabina, duke i cilësuar të pavërteta deklarimet dhe se ka firmosur kontratën për blerjen e dëftesave për shkak se ishte emergjencë. Ndreca sqaron se ka marrë miratimi