Rezultate te kerkimit per termin: +Ministrise

Meta: total 1000 / total_found 11186 / time 0.005 / keyword[0] ministrise / docs[0] 11186 / hits[0] 15528 /
No Pic available
  • 2018-12-05

Protesta e studentëve, Rama përgjigjet në Facebook!

Teksa studentët vazhdojnë protestën përballë Ministrise së Arsimit, duke bërë thirrje kundër tarifës për kreditë në provimet e mbetura, Kryeministri Rama ka reaguar me një deklaratë për gjithë situatën. Në një përgjigje për komentuesit në “Facebook”, që i kërkojn

Policja niset në Turqi, biseda e Lleshajt me nënën e saj (Video)
  • 2018-11-24

Policja niset në Turqi, biseda e Lleshajt me nënën e saj (Video)

Kryeministri Edi Rama ka postuar një video në faqen e tij në “Facebook”, ku tregon takimin e shkurtër mes ministrit të Brendshëm dhe nënës së Ina Nukës, para se efektivja të nisej për mjekim të specializuar në Turqi. Bëhu e fortë sepse ajo na ka bërë neve të gjithëve

Non-grata në Shqipëri, provokon Theocharous: Titull nderi për mua!
  • 2018-11-10

Non-grata në Shqipëri, provokon Theocharous: Titull nderi për mua!

Kërcënimet ndaj Shqipërisë dhe kryeministrit Edi Rama, por edhe prezenca në Bularat e nxitja e thirrjeve antishqiptare në varrimin e Konstadinos Kaçifas, i kushtoi shtrenjtë eurodeputetes qipriote Eleni Theocarus, e cila u shpall non grata nga Ministria e Jashtme e Shqipërisë. Në bashkeve

Nuk hyni në BE me gjak, Shqipëria shpall non grata eurodeputeten qipriote
  • 2018-11-10

Nuk hyni në BE me gjak, Shqipëria shpall non grata eurodeputeten qipriote

Ministria e Jashtme e Shqipërisë, nëpërmjet një deklarata zyrtare ka shpallur non grata eurodeputeten qipriote, Eleni Theocarus. Ajo sulmoi kryeministrin Edi Rama dhe paralajmëroi se do të shtrojë çështjen Kacifas në PE. Ne bashkeveprim nderinstitucional dhe pas vleresimit te kryer nga

Shkodër, arrestohen mjekë dhe farmacistë për shpërdorim detyre
  • 2018-09-20

Shkodër, arrestohen mjekë dhe farmacistë për shpërdorim detyre

Mjekët e Spitalit të Shkodrës (Foto ilustruese) Prokuroria e Shkodrës, pas një hetimi disa mujor ka dërguar për gjykim 9 mjek dhe drejtues të spitalit të Shkodrës, dhe kërkon që të pezullohen nga detyra. Sipas Prokurorisë ata në kundër shtim me detyrën e tyre i kanë kërkuar Minist

No Pic available
  • 2018-09-17

Jeta e mbretit Zog në Stamboll dhe zemërimi i Duçes

Mbreti arriti në Stamboll me 1 Maj 1939, herët në mëngjes. Ishte I shoqeruar nga shumica e Ministrave, disa oficere dhe familja e tij. Z. Xhaxhuli u nis nga Ankaraja me avion qe ta pristë. Unë nuk vajta sepse duhej qe dikush të rrinte në legatë.Gjenco D. Naçi ish diplomati I Zogut tregon n

Raporti italian për drogën, MB: Nuk kultivohet më kanabis në Shqipëri
  • 2018-07-13

Raporti italian për drogën, MB: Nuk kultivohet më kanabis në Shqipëri

Ministria e Brendshme ka reaguar zyrtarisht me nje deklarate per mediat, lidhur me raportin vjetor të Drejtorisë Qendrore të Shërbimit Antidrogë Italian, per te cilin thekson se ka spekulime dhe keqinterpretime ne gjetjet e raportit. Reagimi i Ministrise se Brendshme Në lidhje me deklaratat, s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama