Rezultate te kerkimit per termin: +Ministrja +Gjonaj

Meta: total 156 / total_found 156 / time 0.000 / keyword[0] ministrja / docs[0] 18709 / hits[0] 33109 / keyword[1] gjonaj / docs[1] 1607 / hits[1] 2736 /
Socialistët kyçin burgjet para zgjedhjeve, mund të
  • 2019-04-01

Socialistët kyçin burgjet para zgjedhjeve, mund të

Lirimi i disa të burgosurve parashikuar në amnistinë e Ministrisë së Drejtësisë, nuk do të ndodhë përpara zgjedhjeve. Pavarësisht kërkesës së Etilda Gjonajt për ta risjellë në Kuvend amnistinë, socialistët kanë diskutuar për këtë çështje, dhe burimet i thanë Report TV se

Gjonaj: Korrupsioni nuk zhduket me një mandat
  • 2019-03-23

Gjonaj: Korrupsioni nuk zhduket me një mandat

Reforma në drejtësi ishte fokusi i fjalës së ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj në fjalën e saj në Kongresin e PS-së. Gjonaj tha se reforma në drejtësi është e pandalshme dhe se maxhoranca ku ajo bën pjesë është e vendosur për të ecur në rrugën e reformave për të bërë

Lirimi i të Gerd Gjeneralit, ministrja: Drejtori u shkarkua se.
  • 2019-03-17

Lirimi i të Gerd Gjeneralit, ministrja: Drejtori u shkarkua se.

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, e shoqëruar nga Drejtorët e Përgjithshëm të Hipotekës, ALUIZNI-t dhe Burgjeve, zhvilloi një vizitë pune në Qarkun e Korçës në agjencitë e varësisë. Ministrja Gjonaj zhvilloi edhe një vizitë blic në IEVP Drenovë, pas shkarkimit të drejtorit

Dhuratë nga Britania, ja mjetet që do transportohen të burgosurit (Foto)
  • 2019-03-06

Dhuratë nga Britania, ja mjetet që do transportohen të burgosurit (Foto)

Automjetet që shikoni në fotografi, janë makinat e reja me të cilat do të transportohen të burgosurit shqiptarë. Mjetet u prezantuan paraditen e kësaj të mërkure në prani të ministrisë së Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ambasadorit britanik Duncan Norman dhe drejtorit të Përgjithshëm t

I ulën dënimin Dritan Dajtit, nis gjuetia ndaj gjyqtarëve
  • 2019-02-15

I ulën dënimin Dritan Dajtit, nis gjuetia ndaj gjyqtarëve

Policia ka zhvilluar një aksion blic, duke bërë kontrolle në banesat e gjyqtarëve që dhanë vendimin për uljen e dënimit të Dritan Dajtit. Burimet bëjnë të ditur se kontrollet në banesat e gjyqtarë janë kryer nga forcat speciale të policisë me vendim gjykate. Tre ditë më parë, Mi

Gjykuan Dajtin, KLGJ nis hetimin ndaj gjyqtarëve
  • 2019-02-13

Gjykuan Dajtin, KLGJ nis hetimin ndaj gjyqtarëve

Këshilli i Lartë Gjyqësor pranoi kërkesën e ministres së Drejtësisë për të kryer hetimin disiplinor të trupës gjyqësore që gjykoi Dritan Dajtin. Sipas KLGJ-së, këta gjyqtarë kanë kryer shkelje të rënda profesionale dhe etike, që diskreditojnë pozitën dhe figurën e gjyqtarit g

Furtunë në Hipotekën e Durrësit, shkarkohen 6 punonjës
  • 2019-02-13

Furtunë në Hipotekën e Durrësit, shkarkohen 6 punonjës

Në një deklaratë për mediat, ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj njoftoi të tjera shkarkime nga puna në Hipotekën e Durrësit. Ministrja njoftoi se u vendos largimi për 6 specialistë të zyrës dhe vërejtje më shkrim për 10 të tjerë jurisë dhe hartografë, duke e çuar në total n