Rezultate te kerkimit per termin: +Ministrja +Manastirliu

Meta: total 127 / total_found 127 / time 0.000 / keyword[0] ministrja / docs[0] 18709 / hits[0] 33109 / keyword[1] manastirliu / docs[1] 381 / hits[1] 663 /
Çeku për bebet/ Ish-deputeti: Rama në borxh, ska dhënë 2.6 mln për foshnjet
  • 2019-04-08

Çeku për bebet/ Ish-deputeti: Rama në borxh, ska dhënë 2.6 mln për foshnjet

Prej 1 janarit të 2019-ës, në fuqi ka hyrë një ligj për Çekun e Bebes, sipas të cilit parashikohet, që për fëmijën e parë që lind një familje shqiptare të marrë 40 mijë lekë të reja shpërblim, e kështu me radhë 80 për të dytin, e 120 për të tretin. Në vizitën te foshnja

Punësohen 54 mjekë të rinj, Manastirliu: Në prill rriten pagat për punonjësit e shëndetësisë
  • 2019-02-20

Punësohen 54 mjekë të rinj, Manastirliu: Në prill rriten pagat për punonjësit e shëndetësisë

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu priti 54 mjekët e rinj që do të punësohen sot në sistemin e kujdesit shëndetësor parësor në të gjithë vendin. Ju siguroj se kushtet e punës që do të gjeni sot në qendrat shëndetësore janë shumë më të përmir

Ky vit nis mbarë, lindin trinjakët e parë në maternitetin Koço Gliozheni (Video)
  • 2019-02-12

Ky vit nis mbarë, lindin trinjakët e parë në maternitetin Koço Gliozheni (Video)

Kanë ardhur në jetë trinjakët e parë për këtë vit. Lajmi është bërë i ditur nga kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një postimi në Facebook. Materniteti Koço Gliozheni, Tiranë – Vijnë në jetë trinjakët e parë të këtij viti, me 120 mijë lekë të reja me vete secili. Edh

Manastirliu në Korçë: Analiza falas për kancerin e qafës së mitrës
  • 2019-02-10

Manastirliu në Korçë: Analiza falas për kancerin e qafës së mitrës

Testi HPV për parandalimin e kancerit të qafës së mitrës për gratë e grupmoshës 40-49 vjeç, do të kryhet falas në çdo qendër shëndetësore. Deklarata u bë nga ministrja Ogerta Manastirliu, gjatë inspektimit në qendrën shëndetësore të rehabilituar të lagjes 4 në Korçë. Inves

Veliaj: Po përmbushim pjesën tonë të Paktit për Universitetet
  • 2019-02-02

Veliaj: Po përmbushim pjesën tonë të Paktit për Universitetet

Studentët e mjekësisë që jetojnë në godinën nr.1 në qendrën rezidenciale në rrugën Dibrës kanë tashmë ambiente më të mira higjenosanitare si dhe një sallë leximi moderne. Bashkia e Tiranës ka vijuar punimet për rikonstruksionin e plotë të Godinës Nr. 1, ku fillimisht është

Ndërhyrja e rrallë, mjekët e QSUT-së shpëtojnë foshnjën 11-ditëshe
  • 2019-01-31

Ndërhyrja e rrallë, mjekët e QSUT-së shpëtojnë foshnjën 11-ditëshe

Mjekët e Qendrës Spitalore Universitare Nënë Tereza kanë kryer një operacion të rrallë. Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu njoftoi se ndërhyrja e mjekëve arriti të shpëtojë një foshnje vetëm 11-ditëshe nga një keqformim i palcës së kurrizit. Për fat të mirë, foshnj

E rrallë në Tiranë, 50-vjeçarja me aftësi të kufizuara bëhet nënë (FOTO)
  • 2019-01-29

E rrallë në Tiranë, 50-vjeçarja me aftësi të kufizuara bëhet nënë (FOTO)

Një ngjarje e rrallë është shënuar në maternitetin Koço Gliozheni në Tiranë, aty ku një nënë 50-vjeçare me aftësi të kufizuar është bërë nënë për herë të parë. Zenepja, nëna që solli në jetë vogëlushen dhe bashkëshorti i saj Gëzim Pirja janë një çift me aftësi të